ŁęcznaNa sygnaleWiadomościZ regionu

W jutowym worku przewoził nielegalne papierosy. 36-latek z Puław zatrzymany

Policjanci z Łęcznej zatrzymali wczoraj do kontroli kierującego Mercedesem mieszkańca Puław. W bagażniku jego auta ukryte były nielegalne papierosy. Mundurowi znaleźli  łącznie 1000 paczek wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek uszczupliłoby to dochody Skarby Państwa o blisko 25 tysięcy złotych.

Wczoraj po południu, na terenie gminy Spiczyn mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes. Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec Puław. W trakcie prowadzonych czynności policjanci znaleźli w bagażniku auta jutowy worek wypełniony papierosami różnych marek. Pochodzące z przemytu papierosy pozbawione były polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie zabezpieczono aż 1000 paczek.

– Wyliczenia policjantów wskazują, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 25 tysięcy złotych – informuje sierżant sztabowy Anna Brodaczewska z Policji w Łęcznej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejne oszustwo „na Blika”. Mieszkanka Zamościa straciła ponad 1600 złotych

Mężczyznę zatrzymano, a nielegalne wyroby tytoniowe zostały przejęte przez Policję. 36-latkowi za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi kara w postaci wysokiej grzywny, jak i przepadku nielegalnego towaru.
Mieszkaniec Puław wkrótce usłyszy zarzuty.

fot. Policja

2 komentarze do “W jutowym worku przewoził nielegalne papierosy. 36-latek z Puław zatrzymany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *