Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Kolejne oszustwo „na Blika”. Mieszkanka Zamościa straciła ponad 1600 złotych

40-latka z Zamościa w odpowiedzi na wiadomość na Facebooku udostępniła 3 kody Blik, sądząc, że pomaga znajomej. Tymczasem stała się kolejną ofiarą oszustów działających metodą „na Blika”. Policja przestrzega i apeluje o rozwagę.

Zamojska policja otrzymała zgłoszenie od 34-letniej mieszkanki miasta, której konto na Facebooku zostało zhakowane. Oszuści, podszywając się pod nią, rozsyłali do znajomych poszkodowanej wiadomości z prośbą o przesłanie kodu Blik w ramach szybkiej pożyczki.

Wiele osób zorientowało się, że coś jest nie tak i skontaktowało się bezpośrednio z właścicielką konta. Jednak jedną z jej znajomych udało się oszustom wprowadzić w błąd.

40-letnia koleżanka kobiety, reagując na otrzymaną prośbę, w dobrej wierze podała oszustom aż trzy kody Blik. To pochopne działanie kosztowało ją ponad 1600 złotych.

– 34-latka chciała sprawdzić, co dzieje się z jej kontem, gdy tylko dowiedziała się o rozsyłanych w jej imieniu wiadomościach. Nie miała jednak już do niego dostępu – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z Policji w Zamościu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czujność pracownika banku uratowała emeryta przed utratą 14,5 tysiąca złotych

Jak się okazuje przestępcy korzystają z różnorodnych metod, aby wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie popularność zdobywają tzw. oszustwa „na Blika”. Ataki polegają na włamywaniu się na konta w mediach społecznościowych i wysyłaniu próśb do znajomych ofiary włamania o przekazanie kodu Blik. Po otrzymaniu takiego kodu przez oszustów, pieniądze natychmiast są wypłacane.

Policja przestrzega przed tego typu wiadomościami i zaleca potwierdzenie autentyczności prośby np. o pożyczkę przez bezpośredni kontakt z osobą, która rzekomo je wysyła.

2 komentarze do “Kolejne oszustwo „na Blika”. Mieszkanka Zamościa straciła ponad 1600 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *