EdukacjaLublinWiadomości

Nowi dyrektorzy szkół i przedszkoli w Lublinie

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, podczas oficjalnej ceremonii w Ratuszu wręczył nominacje dyrektorskie 19 wybranym w konkursach osobom. Siedmiu dyrektorom lubelskich szkół i przedszkoli, kończącym swoją służbę, przyznano medale oraz podziękowania za ich wkład w lubelską oświatę.

Wczoraj w lubelskim Ratuszu 19 nowo wybranych dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych otrzymało z rąk Prezydenta Miasta nominacje dyrektorskie.

– To zadanie wymagające dużego zaangażowania i poświęcenia, często wykraczające poza standardowe godziny pracy. Nowym dyrektorom jestem wdzięczny za podjęcie tego wyzwania, natomiast osobom kończącym ten etap pracy zawodowej, bardzo dziękuję za nieocenione zasługi na rzecz lubelskiej oświaty – powiedział Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk. Prezydent podkreślił również znaczenie edukacji młodego pokolenia oraz wyzwań związanych z zarządzaniem instytucjami oświatowymi.

Wybór nowych liderów oświaty był efektem konkursów, których w tym roku przeprowadzono już 34. 17 dotyczyło przedszkoli, 15 szkół, a 2 innych placówek oświatowych.

W pierwszym półroczu 2023 roku Prezydent Miasta Lublin dokonał nominacji 15 osób na stanowisko dyrektora oraz podziękował tym, którzy zdecydowali się przejść na emeryturę przed pierwszym dzwonkiem 1 września tego roku.

Podczas ceremonii siedmiu dyrektorom, kończącym swój etap pracy zawodowej, wręczono Medale Zasłużony dla Miasta Lublin oraz Medale Prezydenta Miasta Lublin. Czterej z nich przechodzą na emeryturę 31 sierpnia, a trzej będą kontynuować pracę jako nauczyciele.

Nowi dyrektorzy lubelskich szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych:

Magdalena Broniek – Przedszkole nr 13

Monika Wójtowicz – Przedszkole Integracyjne nr 39

Marta Stefańczyk – Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40

Agata Sawoniuk – Przedszkole nr 49

Agata Zwolińska – Przedszkole nr 58

Dorota Pawlak – Przedszkole nr 64

Małgorzata Kozłowska – Przedszkole nr 65

Sylwia Książek-Szymoniak – Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym nr 70

Ewa Jaszczewska – Przedszkole nr 78

Magdalena Zajączkowska – Przedszkole nr 87

Danuta Nowakowska- Bartłomiejczyk – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta

Roman Kotarski – Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II

Katarzyna Orzeł – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja

Beata Teter – Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza

Joanna Kahlan – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

Urszula Łapińska-Łubniewska – XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru

Artur Drozdowski – Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Barbara Sieńko – Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga

Jarosław Socha – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

nominacje dla dyrektorów lubelskich szkół i przedszkoli
fot. Miasto Lublin

>>> CZYTAJ TAKŻE: Uczniowie na wakacjach, a w lubelskich szkołach i przedszkolach intensywne remonty

Medale Zasłużony dla Miasta Lublin kończący pracę z dniem 31 sierpnia:

Pani Jolanta Zabłuda, przez 40 lat była zatrudniona na stanowisku nauczyciela oraz nauczyciela który przez 5 lat zajmował stanowisko wicedyrektora Przedszkola nr 13 w Lublinie. Od 16 lat zajmowała stanowisko dyrektora: w latach 2007 – 2015 Przedszkola nr 6 w Lublinie, a od dnia 1 sierpnia 2015 r. do dnia 28 sierpnia 2023 r. Przedszkola nr 87 w Lublinie. Za swoją pracę otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 2022 roku.

Pani Ewa Falisiewicz, przez 44 lata była zatrudniona na stanowisku nauczyciela, przez 28 zajmowała stanowisko wicedyrektora Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 70 w Lublinie, od 1 lipca 2019 r. do 31 sierpnia 2023 r. sprawowała stanowisko dyrektora Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 70 w Lublinie. Za swoją pracę otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 1996, 2003 roku oraz Nagrodę Kuratora Oświaty w 2001 roku.

Pan Adam Szymala, 40 lat zatrudniony na stanowisku nauczyciela, od 24 lat zajmował stanowisko dyrektora przez 18 lat Gimnazjum nr 15 w Lublinie i 6 lat stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie. Za swoją pracę otrzymał: Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 1999, 2000, 2010, 2013 roku, Nagrodę Kuratora Oświaty w 2004, 2008 roku oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej w 2010 roku.

Pani Lucyna Mądra, przez 34 lata była zatrudniona na stanowisku nauczyciela, przez okres 10 lat zajmowała stanowisko dyrektora VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie. Za swoją pracę otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 2015 roku, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej w 2022 roku, Medal Komisji Edukacji Narodowej w 2018 roku i Brązowy Krzyż Zasługi w 2018 roku.

nominacje dla dyrektorów lubelskich szkół i przedszkoli
fot. Miasto Lublin

Medale Prezydenta Miasta Lublin dla dyrektorów, którzy kończą kadencję i od 1 września będą kontynuować pracę jako nauczyciele:

Pani Violetta Kowalik, przez 39 lat zatrudniona na stanowisku nauczyciela, od 9 lat zajmowała stanowisko dyrektora Przedszkola nr 13 w Lublinie.

Pani Elżbieta Sac, przez 33 lata jest zatrudniona na stanowisku nauczyciela, przez okres 6 lat sprawowała stanowisko wicedyrektora Przedszkola nr 58 w Lublinie, od dnia 1 marca 2004 r. do 31 sierpnia 2023 r., tj. przez okres 19 lat sprawowała stanowisko dyrektora Przedszkola nr 58 w Lublinie. Za swoją pracę otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 2001, 2011, 2021 roku.

Pan Aleksander Błaszczak, przez 38 lat zatrudniony na stanowisku nauczyciela, przez okres 5 lat sprawował stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Za swoją pracę otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin w 2020 roku i Medal Komisji Edukacji Narodowej w 2019 roku.

Prezydent Miasta Lublin podziękował także Pani Małgorzacie Feldman-Zimie – dyrektorowi Przedszkola Integracyjnego nr 39 w Lublinie, która od 1 września 2023 r. będzie kontynuowała pracę na stanowisku nauczyciela w powyższym przedszkolu.

nominacje dla dyrektorów lubelskich szkół i przedszkoli
fot. Miasto Lublin

 

3 komentarze do “Nowi dyrektorzy szkół i przedszkoli w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *