wtorek, 22 października, 2024
KoszykówkaSport

Druga porażka Polskiego Cukru Start Lublin. Beniaminek okazał się zbyt mocny

W meczu 3. kolejki Orlen Basket Ligi Polski Cukier Start Lublin przegrał w hali Globus z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych 84:93. Mimo dobrego początku lublinianie musieli przełknąć gorycz drugiej porażki w tym sezonie.

Pierwsza kwarta należała do czerwono-czarnych, którzy wypracowali pięć oczek przewagi. Podczas drugiej odsłony goście odrobili straty z nawiązką i do przerwy prowadzili 52:47.

Po zmianie stron Start próbował gonić wynik, ale nie ułatwiała mu tego wysoka skuteczność w rzutach za trzy rywali. W ostatniej kwarcie lublinianie zdołali zbliżyć się nawet na dwa punkty do przyjezdnych ale ostatecznie ekipa z Wałbrzycha przypieczętowała zwycięstwo, a podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego musieli przełknąć gorycz drugiej porażki w rozgrywkach.

Szansa na przełamanie dla koszykarzy Polskiego Cukru Start Lublin pojawi się już w najbliższy czwartek, 24 października. Ich przeciwnikiem będzie Tauron GTK Gliwice, który wystąpi w roli gospodarza.

Polski Cukier Start Lublin – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 84:93 (31:26, 16:26, 25:25, 12:16)

Polski Cukier Start Lublin: Drame 23, Ramey 14, Lecomte 13, De Lattibeaudiere 11, Karolak 11, Put 10, Szymański 2, Pelczar, Krasuski

Górnik Zamek Książ Wałbrzych: Gotcher 15, Wyka 15, Marchewka 13, Smith 12, Gilbert 12, Kulka 9, Smith 7, Patton 6, Berzins 6, Bojanowski 5, Wiśniewski