Warsztat CreArt 3.0. Sieciowanie – Edukacja – Kultura
Jeśli temat edukacji kulturalnej jest Ci bliski i uważasz, że wzmocnienie współpracy lubelskich szkół oraz instytucji, organizacji pozarządowych, artystów, animatorów oraz menedżerów kultury jest ważny – te zajęcia są właśnie dla Ciebie.
Celem warsztatu „Sieciowanie – edukacja – kultura” jest poznanie rzeczywistych potrzeb i zasobów środowiska skupionego wokół oświaty i edukacji kulturalnej. Efektem wspólnej pracy będzie raport oparty na informacjach „wydobytych” od uczestników i stanie się punktem wyjścia do budowania lubelskiego programu edukacji kulturalnej.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Świąteczny koncert dla lubelskich seniorów
Warsztaty wydobywcze to partycypacyjne wsłuchanie się w głos różnych grup związanych z edukacją kulturalną: realizatorów i realizatorek z wielu instytucji takich jak: galerie, podmioty prywatne, organizacje pozarządowe, szkoły i przedszkola, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury, decydentów i decydentek, czyli osoby pracujące w urzędzie, uczestniczek i odbiorców.
Warsztaty wydobywcze, poprzez różne narzędzia pracy (analiza trendów, research, burza mózgów, dyskusja moderowana), mają na celu wypracowanie nowych rekomendacji dla edukacji kulturalnej, jej kierunków, celów i adekwatnych metod pracy oraz określenie kamieni milowych na najbliższe lata. Będzie to również szansa na zdefiniowanie na nowo grupy odbiorców i odbiorczyń, wspólne opracowanie metod dotarcia oraz okazja do przyjrzenia się nie tylko potrzebom, lecz także potencjałom odbiorców i uczestniczek możliwych do wykorzystania we współpracy.
Warsztaty poprowadzi Edyta Ołdak, założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego długoletnia prezeska. Ołdak była odpowiedzialna za programy edukacyjne i wizualną identyfikację działań Stowarzyszenia. Zajmuje się również szkoleniami, strategiami rozwoju podmiotów kultury, badaniami poszerzonego pola kultury.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, w godz. 10.00–12.00, 12.30–14.30, 15.00–17.00, w Warsztatach Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 5a.
Adresatem warsztatów są nauczyciele, zespoły pracujący w szkołach i przedszkolach, rady rodziców, pracownicy instytucji, organizacji, grup nieformalnych, przedsiębiorstw, urzędów oraz dziennikarze zainteresowani edukacją kulturalną.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Historia, mistyka i przeznaczenie. Spotkanie autorskie z Jowitą Joanną Sitko
Zapisy przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Edukacja kulturalna stanowi jeden z priorytetów miejskiej „Strategii Kultury Lublin 2030+”, jest także istotnym elementem aplikacji Lublina w zakończonym sukcesem konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Pingback: 4 mln złotych dla Lublina na rozwój polityki młodzieżowej