sobota, 27 czerwca, 2026
LublinWiadomości

Tu zwierzaki są u siebie. Lublin zaprasza do akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”

W Lublinie rusza kolejny nabór firm i instytucji do udziału w akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy mogą coraz częściej załatwiać codzienne sprawy w towarzystwie swoich pupili – bez konieczności zostawiania ich przed sklepem czy w domu.

– Dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców i instytucji Lublin staje się coraz bardziej przyjaznym miastem również dla zwierząt. Chcemy, by opiekunowie mogli bez obaw odwiedzać sklepy, urzędy czy biblioteki w towarzystwie swoich czworonogów. Każde kolejne miejsce przyjazne zwierzętom to realna poprawa komfortu życia mieszkańców i ich pupili – podkreśla Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Akcja „Miejsce przyjazne zwierzętom” powstała w ramach IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Charakterystyczna naklejka z wizerunkiem zwierząt i napisem „Zwierzaki mile widziane” pojawiła się już na drzwiach wielu instytucji kultury, urzędów, bibliotek, restauracji i sklepów. To prosty, ale czytelny znak, że w tych miejscach mile widziani są nie tylko ludzie, ale również ich pupile.

Obecnie trwa nabór kolejnych uczestników akcji. Firmy i instytucje, które chciałyby dołączyć do projektu, mogą przesyłać zgłoszenia na adres: komunalna@lublin.

Jak dotąd do projektu dołączyło już ponad 150 podmiotów. Pełna lista „miejsc przyjaznych zwierzętom” dostępna jest na stronie www.lublin.eu.

Fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *