piątek, 26 czerwca, 2026
EdukacjaLublinWiadomości

Ponad 55 tys. uczniów w Lublinie rozpoczyna wakacje. W szkołach ruszają remonty

W piątek, 26 czerwca, dla ponad 55 tysięcy uczniów lubelskich szkół rozpoczynają się wakacje. Dwa miesiące przerwy od nauki będą jednocześnie czasem remontów i modernizacji w kilkudziesięciu placówkach oświatowych.

To już koniec roku szkolnego 2025/2026. Świadectwa odbierze dzisiaj ponad 55 tysięcy uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin i inne podmioty.

W mijającym roku szkolnym opieką w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych objęto też ponad 13 tysięcy najmłodszych mieszkańców miasta.

W miejskich szkołach podstawowych uczyło się ponad 25,4 tys. dzieci, a naukę na tym etapie zakończyło 3184 ósmoklasistów. Do liceów, techników i szkół branżowych prowadzonych przez miasto uczęszczało blisko 19,8 tys. uczniów. Edukację ukończyło w tym roku ponad 5 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych. Ważnym elementem lubelskiego systemu oświaty pozostają także szkoły społeczne i niepubliczne, w których uczy się prawie 8,8 tys. uczniów.

Dla młodzieży wakacje oznaczają czas odpoczynku, ale dla miasta będzie to okres intensywnych prac w placówkach oświatowych. Remonty obejmą kilkadziesiąt szkół i przedszkoli. Zaplanowano m.in. malowanie sal lekcyjnych, wymianę podłóg, modernizację sal gimnastycznych, remonty łazienek, wymianę oświetlenia i instalacji elektrycznych oraz montaż nowych systemów wentylacji.

Nie zabraknie również inwestycji poprawiających dostępność budynków. W przedszkolu nr 52 powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, a w SP nr 16 przebudowane zostaną sanitariaty. W planach jest także wymiana okien, remont dachu oraz modernizacja kolejnych pomieszczeń dydaktycznych.

W czasie wakacji kontynuowane będą także inwestycje w szkolną infrastrukturę sportową. Część placów zabaw zostanie doposażona, przy SOSW nr 2 powstanie integracyjny plac zabaw, a w kilku szkołach prowadzone będą modernizacje boisk. Trwa również wymiana nawierzchni i ogrodzeń na orlikach przy szkołach podstawowych nr 40 i 42.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *