poniedziałek, 25 listopada, 2024
KulturaTeatr

„Nieposkromienie”: Nowa odsłona sztuki Szekspira w Klubie Muzycznym CSK

Fundacja Teatroterapii Lubelskiej zaprasza na niezwykły spektakl – „Nieposkromienie”. Premiera tej unikatowej adaptacji „Poskromienia złośnicy” Szekspira odbędzie się 24 i 25 listopada.

W nadchodzący piątek i sobotę, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanie się areną artystycznej ekspresji, prezentując premierowy spektakl „Nieposkromienie”, przygotowany przez Fundację Teatroterapii Lubelskiej. W Klubie Muzycznym CSK, o godzinie 17:00, widzowie będą mieli okazję doświadczyć unikalnej interpretacji klasycznego dzieła Szekspira.

„Nieposkromienie” to nie tylko hołd dla Szekspira, ale także głęboka refleksja nad współczesnymi wyzwaniami i doświadczeniami osób niepełnosprawnych w Polsce. Spektakl jest owocem twórczego dialogu pomiędzy tradycyjnym tekstem „Poskromienia złośnicy” a osobistymi przeżyciami członków grupy teatralnej Teatroterapii Lubelskiej. Inspiracją stała się szczera rozmowa o miłości, erotyce i codziennych wyzwaniach, jakie stawia przed nimi życie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin ustanawia nowe standardy dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami

Adaptacja zachowuje komediowo-tragiczny ton oryginału Szekspira, jednocześnie umiejętnie przeplatając sceny z życia współczesnych Polaków z niepełnosprawnością. Spektakl stawia pytania o „poskromienie” w nowym kontekście – jakie wyzwania stawia przed nimi współczesny świat, wobec czego buntują się dzisiejsze Kasie?

Publiczność będzie świadkiem nie tylko artystycznej interpretacji klasycznego dramatu, ale również autentycznych historii, romansowych wątków i publicystycznych faktów, wszystko splecione w jedną, emocjonalną narrację. „Nieposkromienie” to nie tylko teatralne wydarzenie, ale także ważny głos w dyskusji o inkluzji społecznej i artystycznej.

Bilety na ten wyjątkowy spektakl są już dostępne. To zaproszenie do świata, w którym sztuka staje się mostem łączącym różnorodne doświadczenia i perspektywy, tworząc dialog między przeszłością a teraźniejszością.

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *