Jubileuszowe Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym (program)
Już po raz 25. na terenach zielonych przed Oddziałem Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Święto Jesieni. Na odwiedzających czeka bogaty program z występami zespołów, pokazami kulinarnymi, konkursami i wernisażem fotografii.
– To jedno z tych wydarzeń, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w Kazimierzu Dolnym. Cieszy się ono zawsze dużym zainteresowaniem – zarówno wśród turystów, mieszkańców oraz samych wystawców, których w tegorocznej edycji będzie ponad 130. Nie zabraknie również muzyki w wykonaniu ludowych kapel przybyłych z Lubelszczyzny, a w tym roku także z Łucka w Ukrainie – mówi Danuta Smaga, p.o. Dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Drzeworyty Zbigniewa Lutomskiego w Kamienicy Celejowskiej
Podczas kiermaszu, na stoiskach usytuowanych przy Muzeum Przyrodniczym, można będzie znaleźć dary jesieni z pól, lasów i ogrodów (owoce i warzywa, kwiaty, miody, przetwory), produkty regionalne oraz degustować potrawy z różnych części naszego regionu. Do Kazimierza przyjadą również rzemieślnicy i artyści ludowi. Nie zabraknie tradycyjnego tkactwa, rzeźby, ceramiki czy biżuterii artystycznej i metaloplastyki.
– Po raz pierwszy odwiedzający nas goście będą mogli obserwować artystę przy pracy. Tymczasowy warsztat stanie w ogrodzie przy Muzeum. Pochodzący z Bychawy Rafał Bancerz wykona rzeźbę przestrzenną z drewna – dodaje Joanna Szkuat, Kierownik Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, publiczność będzie miała także okazję wziąć udział w kulinarnym show w wykonaniu Agnieszki Filiks. Jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości kulinarnych Lubelszczyzny, kreatorką smaku, promotorką kuchni regionalnej w kraju i za granicą, pokazującą świeże spojrzenie na kuchnię lokalną.
W trakcie Święta Jesieni zostanie uroczyście otwarta wystawa fotografii Wojciecha Zaremby „Ghana – barwy dzieciństwa”. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć opowieści o codziennym życiu Ghańczyków, ich kulturze i tradycjach. Wernisażowi towarzyszyć będzie występ zespołu z Afryki.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zagrajmy sobie na harfie. Warsztaty Kultury zapraszają na familijne spotkanie muzyczne
Święto Jesieni ma charakter rodzinny, więc nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą konkursy i występy dziecięce. W dniu wydarzenia Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego będzie można zwiedzić
w specjalnej promocyjnej cenie 10 zł za osobę.
Program wydarzenia:
10:15 – występ zespołu “Dwa Księżyce”
10:30 – oficjalne otwarcie XXV „Święta Jesieni”
10:45 – kontynuacja występu zespołu “Dwa Księżyce”
11:15 – występ zespołów “Wołyń” oraz “Wołyńskie Panie”
11:45 – występ dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi
12:15 – konkurs dla dzieci „Jesienne rymowanki”
12:30 – występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy
12:50 – pokaz kulinarny z Agnieszką Filiks + konkurs kulinarny
13:40 – występ zespołu “Jarzębina”
14:10 – wernisaż fotografii Wojciecha Zaremby “Ghana – barwy dzieciństwa”
14:15 – występ zespołu “Dziesiątki” z Bochotnicy
14:50 – konkurs dla zwiedzających
15:10 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
15:30 – występ zespołu “Moribya” (tradycyjne instrumenty afrykańskie)
17:00 – zakończenie imprezy
Pingback: Lubelscy uczniowie zaśpiewają dla seniorów