KoncertyKultura

Lubelska Federacja Bardów zaprasza na swój jubileusz

Kilka dni dzieli nas od wyjątkowego koncertu jednej z najbardziej znanych grup muzycznych w Lublinie. Lubelska Federacja Bardów, bo o niej oczywiście mowa, zaprasza do Wirydarza lubelskiego Centrum Kultury na swój jubileusz 25-lecia istnienia.

Lubelska Federacja Bardów to grupa muzyczna, która od 25 lat zaprasza odbiorców do świata poezji śpiewanej, piosenki literackiej czy utworów kabaretowych. Jej członkowie, którzy w swoim dorobku mają także projekty solowe, tworzą utwory autorskie, jak również nowe interpretacje znanych utworów. Rozpoczynali swoją działalność w Kawiarni Artystycznej Hades czyli w tym samym budynku, w którym działa Centrum Kultury w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jarmark Jagielloński 2024. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

Na koncercie jubileuszowym, który odbędzie się w piątek – 5 lipca w Wirydarzu centrum Kultury w Lublinie, muzycy zaprezentują program „Od Kochanowskiego do Stachury”. Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje członków LFB do tekstów poetyckich największych poetów w historii: Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Szymona Szymonowica, Sebastiana Klonowica, Kajetana Koźmiana, Franciszka Karpińskiego, Józefa Czechowicza, Edwarda Stachury, Kazimierza Grześkowiaka.

Po koncercie Bardowie zapraszają na spotkanie bezpośrednie, wspólne wieczorne muzykowanie oraz wspominanie pięknych i zabawnych historii z ich bogatego życia artystycznego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Carnaval Sztukmistrzów 2024. Nie wszystkie wydarzenia będą bezpłatne

Bilety są dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:00.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *