LublinWiadomości

Konferencja „Lublin – miasto zdrowego seniora”. W programie m.in. porady i bezpłatne badania

Lubelski Ratusz zaprasza na konferencję „Lublin – miasto zdrowego seniora”. Wydarzenie organizowane z myślą o najstarszych mieszkańcach odbędzie się w czwartek, 14 marca, w Hotelu Arche Lublin przy ul. Zamojskiej 30.

– Kontynuujemy pracę na rzecz rozwoju polityki senioralnej w Lublinie. Tym razem zapraszamy najstarsze mieszkanki i mieszkańców naszego miasta do udziału w konferencji poruszającej tematykę związaną z dbaniem o własne zdrowie oraz kondycję. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o równowagę psychiczną, jaką stosować dietę, by cieszyć się siłą fizyczną, czy też jak podążać za nowymi technologiami medycznymi – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trwa nabór kandydatów do czwartej kadencji Rady Seniorów Miasta Lublin

Konferencja „Lublin – miasto zdrowego seniora” skierowana jest do mieszkańców w wieku senioralnym. Podczas wydarzenia specjaliści, eksperci oraz pracownicy lubelskich instytucji i organizacji działających na rzecz osób starszych podzielą się wiedzą i doświadczeniami w zakresie pracy na rzecz osób starszych. Poruszane na spotkaniu tematy będą dotyczyć, m.in.: dbania o dobrostan psychiczny i fizyczny, innowacyjnych technologii medycznych poprawiających jakość życia osób starszych oraz tworzenia przyjaznej przestrzeni domowej w życiu seniora.

Dodatkowo uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z punktów konsultacyjno-informacyjnych przygotowanych przez podmioty działające w branży zdrowia, wykonać bezpłatne badania oraz zapoznać się z formami pomocy, które oferują lubelskie instytucje prowadzące działania na rzecz wsparcia osób starszych.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek (14 marca) o godz. 10.00 w Hotelu Arche Lublin przy ul. Zamojskiej 30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *