Lubelskie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne, spora dawka wiedzy eksperckiej i możliwość wymiany doświadczeń – tak w skrócie prezentują się tegoroczne lubelskie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, odbędą się w najbliższy czwartek, 5 grudnia, w Trybunale Koronnym w Lublinie.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne przy ul. Poturzyńskiej czeka już na podopiecznych (zdjęcia)
Będzie to okazja do podsumowania zrealizowanych w tym roku działań wolontariackich, a także wyróżnienia najbardziej zaangażowanych osób. Nagrody przewidziano w 3 kategoriach: sportowej (za aktywność fizyczną i współpracę w grupie), kulturalnej (za rozwój wydarzeń lokalnych) oraz NGO (za wspieranie społeczności i rozwiązywania problemów lokalnych).
– Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to doskonały moment, aby wyrazić wdzięczność wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Lublina, którzy swoją społeczną aktywnością i zaangażowaniem budują naszą wspólnotę. Ich codzienna praca na rzecz innych, wykonywana z pasją i sercem, czyni Lublin miastem empatii i wzajemnego wsparcia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierczak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.
Uczestnicy wezmą również udział w 4 warsztatach tematycznych, dotyczących: rozpoczęcia pracy wolontariackiej, sytuacji kryzysowych, budowy wartościowych relacji oraz promocji organizacji w mediach społecznościowych.
Spotkanie skierowane jest do osób powyżej 16 roku życia aktywnie działających w ramach wolontariatu, realizujących się w kołach naukowych, do przedstawicieli Młodzieżowej i Studenckiej Rady Miasta Lublin, a także osób które dopiero zastanawiają się nad zaangażowaniem w aktywność wolontariacką.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejni wybitni naukowcy wkrótce odwiedzą Lublin
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00.
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza koordynuje Biuro Polityki Młodzieżowej Miasta Lublin we współpracy z Centrum Wolontariatu Sportowego, Warsztatami Kultury w Lublinie oraz Fundacją Sempre a Frente.
Pingback: Dziadkowie z wnukami będą budować roboty na Politechnice Lubelskiej