Ulica Popiełuszki w Lublinie już po przebudowie (zdjęcia)
Po intensywnych pracach modernizacyjnych, ulica Popiełuszki w Lublinie została ponownie otwarta dla ruchu. Zakończony projekt nie tylko poprawi przepływ komunikacyjny, ale także podniesie standardy bezpieczeństwa i komfortu podróży mieszkańców.
Ulica Popiełuszki w Lublinie, po długim okresie oczekiwania, wreszcie oddycha pełną piersią – zakończyła się jej przebudowa, która obejmowała remont nawierzchni oraz modernizację infrastruktury drogowej.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Rewolucyjne zmiany komunikacyjne wokół nowego Dworca. Co czeka kierowców i pasażerów?
Zrealizowane działania to efekt dialogu między władzami a mieszkańcami w ramach „Planu dla Dzielnic”.
– To zwieńczenie intensywnej pracy i jednocześnie spełnienie oczekiwań naszych mieszkańców. Zmiany w tej części miasta poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, jak i kierowców – podkreśla Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Rozwoju.

Inwestycja, którą można już podziwiać w pełnej okazałości, przynosi szereg usprawnień. Odcinek od ul. Junoszy do ul. Legionowej zyskał nową nawierzchnię, a skrzyżowanie z ul. Głowackiego zostało gruntownie przebudowane. Ponadto, uruchomiono zmodernizowaną sygnalizację świetlną, która teraz współgra z Systemem Zarządzania Ruchem, co ma przełożyć się na poprawę płynności ruchu.
Nowością, która z pewnością zwróci uwagę przechodniów, jest nowoczesne oświetlenie uliczne, odpowiadające najnowszym wymogom technicznym, a także odświeżone chodniki z kostki brukowej oraz nowo wybudowany kanał technologiczny. Ulica nie tylko zyskała na estetyce, ale także funkcjonalności.
Warto wspomnieć o przestrzeni przystankowej, która również przeszła metamorfozę. Zmieniono lokalizację przystanku przy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, który znajduje się teraz za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Ponadto pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej będą mogli oczekiwać na autobus w nowych wiatrach przystankowych wyposażonych w system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zakończona właśnie inwestycja wymagała wydłużenia planowanego terminu realizacji o dodatkowy miesiąc. Było to spowodowane zmianami w harmonogramie modernizacji sieci ciepłowniczej, prowadzonej przez spółkę LPEC. Jednak warto było poczekać na ostateczny efekt.
Projekt zyskał dofinansowanie ze środków unijnych i stanowi część większego przedsięwzięcia, mającego na celu poprawę warunków transportu zbiorowego w centralnej części obszaru Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmiany na ul. Skowronkowej. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Wykonawcą było Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, a całkowity koszt inwestycji zamkną się w kwocie 4,7 mln zł. Przypomnijmy, prace rozpoczęły się w połowie czerwca tego roku.
Pasażerów komunikacji miejskiej na pewno zainteresuje, że od środy, 8 listopada, linie nr 2, 4 i 13 wracają na swoje podstawowe trasy.


Pingback: Autobusy linii nr 20 pojadą inną trasą. Powodem awaria wodociągu na terenie Synthaverse S.A.
Pingback: Przebudowa wokół Dworca Lublin zakończona. Od poniedziałku zmiany w ruchu
Pingback: Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic Wieniawskiej i Jasnej
Pingback: Ulica Raszyńska już gotowa