HrubieszówNa sygnaleWiadomościZ regionu

40-latek chciał wypić piwo na koszt sklepu. Grozi mu do 10 lat więzienia

Zdarzenie miało miejsce we wtorek centrum Hrubieszowa. Wszystko zaczęło się gdy 40-letni mężczyzna próbował wynieść ze sklepu piwo nie płacąc za nie. Następnie zaatakował kasjerkę, która która chciała uniemożliwić mu kradzież. Po krótkotrwałej ucieczce mężczyzna został zatrzymany przez policję. 

W pewnym sklepie w Hrubieszowie, 40-latek postanowił nieco podgrzać atmosferę. Nie, nie chodzi o to, że zaoferował wszystkim darmowe piwo. Wręcz przeciwnie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, 40-letni mężczyzna, próbował wyjść ze sklepu z ukrytym pod ubraniem piwem. Został jednak zauważony przez pracującą w sklepie kobietę, która dostrzegła nietypowe wybrzuszenie pod bluzą klienta.

Kiedy ekspedientka podjęła próbę uniemożliwienia mu kradzieży, mężczyzna stał się agresywny. Szarpał kobietę, a następnie odepchnął ją, powodując, że upadła na stojące na ziemi transportery z alkoholem.

Sprawca zdążył uciec ze sklepu i pewnie myślał, że mu się udało, lecz nie cieszył się wolnością zbyt długo. Hrubieszowscy kryminalni szybko ustalili jego tożsamość i dokonali zatrzymania.

– 40-letni mieszkaniec Hrubieszowa został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – informuje aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski z lubelskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oszustwo podczas zakupu biletów online. Mieszkanka Łęcznej straciła 2300 złotych

Wykroczenie, którego dopuścił się „spragniony” 40-latek, jest klasyfikowane jako kradzież rozbójnicza. Zgodnie z polskim kodeksem karnym, takie przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

3 komentarze do “40-latek chciał wypić piwo na koszt sklepu. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *