KraśnikNa sygnaleWiadomościZ regionu

Rudnik Szlachecki. Wypadek autokaru, którym podróżowało 23 dzieci

Do wypadu z udziałem autobusu wycieczkowego, którym jechało 23 dzieci oraz troje opiekunów, doszło dziś rano w miejscowości Rudnik Szlachecki (powiat kraśnicki). Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 24 czerwca, ok. godz. 9:00 w miejscowości Rudnik Szlachecki na drodze wojewódzkiej nr 842.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wypadek autokaru w miejscowości Zakręcie. 13 osób trafiło do szpitala

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 60-letni kierowca autobusu Solbus, chcąc uniknąć zderzenia ze skręcającym w lewo, jadącym przed nim pojazdem, zjechał do rowu.

Rudnik Szlachecki. Wypadek autokaru, którym podróżowało 23 dzieci

– Autokarem podróżowało 23 dzieci w wieku od 9-18 lat oraz troje opiekunów. W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkanaście jednostek policji straży i pogotowia. Po udzieleniu pomocy medycznej okazało się, że na szczęście nikt nie wymaga hospitalizacji – przekazał aspirant Paweł Cieliczko, oficer prasowy policji w Kraśniku.

Jak wykazało przeprowadzone przez mundurowych badanie kierowca autokaru był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragedia nad zalewem w Nieliszu. Utoną 27-latek

Na czas organizowania zastępczego autokaru, dzieci zostały przewiezione przez strażaków do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Jak się dowiedzieliśmy, organizator podjął decyzję o zakończeniu wycieczki i powrocie do domu.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *