LubelskiePolitykaWiadomościWybory 2023Z regionu

Michał Wypych: 32-letni finansista kandydatem Konfederacji do Senatu

Michał Wypych, młody finansista od kilkunastu lat działający w środowisku wolnościowym, ogłosił swoją kandydaturę do Senatu z ramienia Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Świeżo upieczony kandydat deklaruje walkę o wolność, własność i suwerenność oraz postuluje likwidację 15 podatków.

W Świdniku, podczas konferencji prasowej, Michał Wypych razem z Bartłomiejem Pejo – liderem Konfederacji w woj. lubelskim – ogłosił swój start w nadchodzących wyborach do Senatu. Wypych wystartuje z okręgu nr 15, który obejmuje powiaty: świdnicki, łęczyński, kraśnicki, janowski oraz lubelski.

Bartłomiej Pejo, który przedstawił kandydaturę Michała Wypycha, podkreśla długoletnie doświadczenie kandydata w środowisku wolnościowym i konserwatywnym. – To osoba niezwykle doświadczona jeśli chodzi o działalność polityczną. W ostatnich latach pełnił funkcję wiceprezesa okręgu lubelskiego partii Nowa Nadzieja – powiedział Pejo.

Michał Wypych, posiadający doświadczenie zawodowe w branży finansowej, aktualnie pracuje w sklepie internetowym z elektroniką. – Jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, interesuję się także prawem aborcyjnym – podkreśla kandydat. Jego głównym postulatem jest walka o kwestie wolnościowe oraz podatkowe, w tym likwidacja 15 podatków oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Koalicja Obywatelska prezentuje swoje listy wyborcze do Sejmu. W Lublinie bez większych niespodzianek

Jedynką na liście Konfederacji w nadchodzących wyborach do Sejmu w okręgu lubelskim będzie z kolei Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

Michał Wypych kandydatem Konfederacji do Senatu
fot. facebook | Michał Wypych. Kandydat Konfederacji z okręgu nr 15 do Senatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *