EdukacjaLubelskieWiadomości

Muzeum Nadwiślańskie i Uniwersytet Przyrodniczy będą współpracować

W Kazimierzu Dolnym podpisano dzisiaj porozumienie pomiędzy Muzeum Nadwiślańskim, a Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego. Jak podkreślają sygnatariusze, wydarzenie to otwiera nowe możliwości współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy obiema instytucjami.

W spotkaniu udział wzięli członek zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban, prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, kierownik Zakładu Hodowli Małych Przeżuwaczy i Doradztwa Rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Andrzej Junkuszew oraz dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Izabela Andryszczyk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W Puławach jak na wyprawie polarnej

Współpraca obu partnerów ma się opierać m.in. na realizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, dydaktycznych i naukowo-badawczych oraz organizacji wykładów, seminariów, szkoleń oraz konferencji naukowych, które będą stanowić forum wymiany wiedzy i poglądów. Obie instytucje zamierzają wspólnie pozyskiwać środki finansowe na te działania. Wspólne projekty zakładają również przygotowywanie publikacji, w tym naukowych, oraz wymianę materiałów.

Muzeum Nadwiślańskie i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
fot. Muzeum Nadwiślańskie

– Podpisanie porozumienia z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie to kolejny krok naszego Muzeum w rozwijaniu działań edukacyjnych i naukowych. Zakres współpracy jest rzeczywiście bardzo szeroki i daje duże szanse na powstanie ciekawych projektów – mówi Izabela Andryszczyk, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzy Dolnym. I dodaje: – Ambitne plany już są, teraz czas na ich realizację. Jestem przekonana, że Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, sprosta tym wymaganiom.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fabryka Cukierków Pszczółka będzie współpracować z inżynierami z Politechniki Lubelskiej

W ramach porozumienia studenci różnych kierunków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, m.in. turystyki i rekreacji, bezpieczeństwa i higieny pracy, ekonomii, gospodarki przestrzennej, architektury krajobrazu, ogrodnictwa, sztuki ogrodowej i aranżacji roślinnych czy behawiorystyki zwierząt będą mogli odbywać staże naukowe i praktyki studenckie w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

Muzeum Nadwiślańskie i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
fot. Muzeum Nadwiślańskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *