BiznesLublinWiadomości

Regionalne Biuro Handlowe PAIH od dzisiaj w Lublinie

– Szanowni państwo, czas na Lublin! – tymi słowami działalność nowego biura regionalnego zainaugurował Andrzej Dycha, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). W uroczystości otwarcia uczestniczyli także prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Krzysztof Hetman, minister rozwoju i technologii.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu to należąca do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju instytucja, której misją jest rozwój i promocja polskiej przedsiębiorczości. Zakres wsparcia oferowany przez PAIH obejmuje pomoc polskim firmom w wejściu na rynki zagraniczne oraz przyciąganie do kraju nowych inwestycji. Agencja działa poprzez sieć rozlokowanych po całym świecie Zagranicznych Biur Handlowych oraz krajowych Regionalnych Biur Handlowych. Jej usługi są bezpłatne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 100 milionów złotych z rządowego programu trafi w tym roku do czterech przygranicznych województw

Biuro w Lublinie jest jedenastą tego typu placówką w kraju, pierwszą w jego południowo-wschodniej części. Wybór lokalizacji to wprawdzie, jak mówił minister Hetman: – „dostrzeżenie potencjału gospodarczego województwa lubelskiego i samego Lublina”, ale bardzo ważnym argumentem była również bliskość Ukrainy. Tym samym rola lubelskiego biura PAIH ma być rozszerzona w stosunku do typowego, polegającego na pomocy przedsiębiorcom w eksporcie i wspieraniu inwestorów, zakresu działania i obejmować również koordynację współpracy z Ukrainą.

Regionalne Biuro Handlowe PAIH od dzisiaj w Lublinie

– Lublin posiada bardzo dobre warunki, aby stać się hubem eksportowo-biznesowym na rynki wschodnie, w tym zwłaszcza na rynek ukraiński. Sprzyjają temu rozwój infrastruktury komunikacyjnej oraz wzrost konkurencyjności lokalnego biznesu – przekonywał prezydent Krzysztof Żuk.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: LRFR. W tym roku do lubelskich przedsiębiorców trafi ponad 200 mln zł

Regionalne Biuro Handlowe PAIH działać będzie od poniedziałku do piątku przy ul. Spokojnej 2.
Informacje na temat form i narzędzi wsparcia dla przedsiębiorców znaleźć można bezpośrednio na stronie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Regionalne Biuro Handlowe PAIH od dzisiaj w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *