LubelskieWiadomości

Policja podsumowała ferie na drogach województwa lubelskiego

Tegoroczne ferie zimowe dla województwa lubelskiego dobiegły końca. Jak wypadły pod kątem bezpieczeństwa na drogach?

Na Lubelszczyźnie zakończyły się już ferie zimowe. Przez cały czas ich trwania, głównym celem policjantów było zadbanie o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających i powracających z zimowego wypoczynku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek na DW-813 niedaleko Ziółkowa. Cztery osoby poszkodowane, jedna zmarła w szpitalu

Jak informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji, mundurowi przez ostatnie dwa tygodnie skontrolowali prawie 130 autokarów. Sprawdzana była przede wszystkim trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Wzmożone kontrole obejmowały również kierujących samochodami osobowymi, którzy wyjeżdżali na zimowy wypoczynek.

– Sprawdzaliśmy stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, trzeźwość kierujących. Dokonywaliśmy kontroli prędkości przy użyciu ręcznych mierników prędkości jak i przy wykorzystaniu radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Szczególną uwagą zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież – podsumowuje aspirant Małgorzata Skowrońska.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijany i bez uprawnień wybrał się na przejażdżkę kradzionym samochodem. Podróż zakończył nietypowo

Z policyjnych statystyk wynika, że w czasie tegorocznych ferii, na terenie województwa lubelskiego doszło łącznie do 27 wypadków. Niestety nie obyło się bez ofiar – zginęły 3 osoby, a 31 doznało obrażeń ciała.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *