niedziela, 8 września, 2024
KoszykówkaSport

W meczu 19. kolejki obecnego sezonu, ekipa Polskiego Cukru Start Lublin w efektownym stylu pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. Dla podopiecznych Artura Gronka to jedenasta wygrana w tych rozgrywkach Orlen Basket Ligi.

Od pierwszych minut niedzielna rywalizacja w lubelskiej hali Globus była wyrównana i niezwykle zacięta. Obie strony miały lepsze i gorsze momenty, jednak po pierwszych 10. minutach gry to czerwono-czarni mieli osiem punktów przewagi, a tuż przed zmianą stron prowadzili 62:52.

W trzeciej kwarcie koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zbliżyli się punktowo do Startu, ale po chwilowym zastoju w ofensywie podopieczni Artura Gronka wrócili na właściwe tory.

Czwarta partia rozpoczynała wynikiem 82:78 na korzyść Startu, co zwiastowało emocje do samego końca.

Ostatecznie, podczas decydującej kwarty zespół czerwono-czarnych zaprezentował fenomenalną koszykówkę, dzięki czemu to lublinianie mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa. Nie bagatelną rolę odegrał w tym spotkaniu Liam O’Reilly, który zdobył aż 37 punktów!

Polski Cukier Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 114:102 (36:28, 26:24, 20:26, 32:24)

Polski Cukier Start Lublin: O’Reilly 37, Durham 21, Gabrić 17, Wade 11, Benson 11, Pelczar 7, Szymański 6, Put 4

MKS Dąbrowa Górnicza: Carvacho 25, Wilczek 21, Persons 20, Kulikowski 13, Williams 9, Cabbil 8, Kucharek 6, Piechowicz, Słupiński, Konaszuk

Jeden komentarz do “Polski Cukier Star Lublin po fenomenalnym pojedynku wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza 114:102