Piłka nożnaSport

Motor Lublin ogłasza pierwszy transfer po awansie do Fortuna I Ligi. Dariusz Kamiński dołącza do żółto-biało-niebieskich!

W czwartek wieczorem Motor Lublin oficjalnie ogłosił swoje pierwsze wzmocnienie po wywalczeniu awansu do Fortuna I Ligi. Do drużyny z Lublina dołączył utalentowany skrzydłowy, 24-letni Dariusz Kamiński, który przez ostatnie dwa sezony występował w barwach GKS Jastrzębie.

Nowy nabytek Motoru ma imponujące osiągnięcia na swoim koncie. W sezonie 2022/2023 został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem drużyny GKS Jastrzębie. Jego umiejętności i wkład w grę były niezwykle istotne dla drużyny, dlatego klub z Jastrzębia starał się go zatrzymać i przedstawił mu propozycję nowej umowy. Jednak Kamiński zdecydował się na przenosiny do Lublina.

24-latek, pochodzący z Dolnego Śląska, rozpoczynał swoją piłkarską przygodę w Piaście Zawidów. W swojej karierze reprezentował również barwy takich klubów jak Orzeł Platerówka, Łużyce Lubań czy Gwarek Zabrze. W seniorskiej piłce zadebiutował w w sezonie 2017/2018 w trzecioligowych rezerwach Górnika Zabrze. Występował również w  Olimpii Grudziądz, Wisłoce Dębica oraz ostatnie dwa lata w GKS Jastrzębie.

W minionym sezonie Dariusz Kamiński był jednym z najskuteczniejszych zawodników spadkowicza z Fortuna I Ligi. Zanotował siedem trafień i trzy asysty. Jedno z 27 rozegranych w ubiegłym sezonie spotkań w barwach II – ligowca Kamiński zanotował przeciwko Motorowi na Arenie Lublin. Gospodarze wygrali wówczas 2:1.

Dariusz Kamiński dołącza do Motoru Lublin na podstawie kontraktu, który obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku. W umowie zawarta została również opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Jeden komentarz do “Motor Lublin ogłasza pierwszy transfer po awansie do Fortuna I Ligi. Dariusz Kamiński dołącza do żółto-biało-niebieskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *