niedziela, 8 września, 2024
KoszykówkaSport

W spotkaniu 25. kolejki Orlen Basket Ligi drużyna Polskiego Cukru Start Lublin pokonała na wyjeździe Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 103:91. Dla podopiecznych Artura Gronka było czternaste, niezwykle ważne zwycięstwo przybliżające lubelski zespół do udziału w play-off’ach.

Mimo, że już po pierwszych kilku minutach Start osiągną pięciopunktowe prowadzenie, w ostatecznym rozrachunku inauguracyjna odsłona okazała się bardzo wyrównana. Dość powiedzieć, że po 10 minutach rywalizacji czerwono-czarni mieli już tylko jedno oczko przewagi.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki akcji Horne’a szybko objęli prowadzenie. Mniej więcej pięć minut później przewaga Zastalu urosła już do siedmiu punktów, ale Startowcom udało się ograniczyć straty i na dużą przerwę schodzili przegrywając 50:46.

Po zmianie stron trwała zacięta rywalizacja, a drużyny walczyły wet za wet. Trzecia partia ostatecznie kończyła się przy nieznacznej przewadze gospodarzy (72:69).

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej ćwiartce. Czerwono-czarni podczas końcowych sześciu minut rzucili aż 27 punktów i ostatecznie wygrana pojechała do Lublina.

Wśród zawodników lubelskiej drużyny największą skutecznością wykazał się Liam O’Reilly, który „zarobił” dla Startu aż 23 punkty.

Następna konfrontacja czeka lubelskich koszykarzy w sobotę, 30 marca. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się w hali Globus z sąsiadującymi w ligowej tabeli Dzikami Warszawa.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Polski Cukier Start Lublin 91: 103 (24:25, 26:21, 22:23, 19:34)

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Kołodziej 25, Hall 20, English 14, Rakocević 8, Horne 7, Woroniecki 6, Musić 6, Kikowski 3, Lewandowski 2, Wójcik

Polski Cukier Start Lublin: O’Reilly 23, Benson 22, Gabrić 19, Durham 13, Szymkiewicz 9, Karolak 8, Wade 6, Put 3, Szymański, Pelczar

Jeden komentarz do “Polski Cukier Start Lublin wygrał na wyjeździe z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra i zbliżył się do fazy play-off