KoszykówkaSport

Lublinianka KUL Basketball pokonała u siebie pretendenta do awansu

W ostatnią sobotę II ligowy zespół Lublinianka KUL Basketball pokonał u siebie jednego z pretendentów do awansu do I ligi. Zespół Enea Żubry Chorten Białystok nie miał w tym spotkaniu nic do powiedzenia i przegrał różnicą aż 27 punktów.

W wygranym przez Lubliniankę 102:75 w hali MOSiR spotkaniu punkty dla gospodarzy zdobywali: Adam Myśliwiec 20, Michael Gospodarek 18, Mateusz Wiśniewski 16, Wiktor Karasiński 15, Roger Dale Ray 14, Artur Ziaja 12, Mateusz Kwiatkowski 4 oraz Mikołaj Lackowski 3. Wśród gości wyróżnił się Mikołaj Styczeń, zdobywca 17 punktów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe Enea Stelmet Zastal Zielona Góra i zbliżył się do fazy play-off

Spotkanie z zespołem z Białegostoku było ostatnim w rundzie zasadniczej.  Lublinianka KUL Basketball z bilansem 24 zwycięstw i 6 porażek zakończyła ją na wysokim 4. miejscu w grupie B II ligi mężczyzn. Zespół zaliczył nieprawdopodobny progres, ponieważ w poprzednim sezonie 2022/2023 wygrał tylko 3 mecze. Ponadto, amerykański rozgrywający Lublinianki Roger Dale Ray został najlepszym strzelcem całej II ligi, ze średnią 24,95 punktów na mecz wyprzedzając Yaroslava Fomichova (AK Iskra Częstochowa, średnia: 24,42 pkt) oraz Mateusza Fatza.

Od najbliższej środy, 27 marca, Lublinianka KUL Basketball rozpoczyna walkę w play-off. W I rundzie rozegra dwumecz z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (5. zespół po sezonie zasadniczym). Najpierw na wyjeździe, a następnie 3 kwietnia rewanż w Lublinie.

Jeden komentarz do “Lublinianka KUL Basketball pokonała u siebie pretendenta do awansu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *