niedziela, 8 września, 2024
KoszykówkaSport

Wysoka przegrana Polskiego Cukru Start Lublin w Toruniu

W meczu 16. kolejki ekipa Polskiego Cukru Start Lublin przegrała na wyjeździe z Arriva Polskim Cukrem Toruń. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była siódma porażka w tej edycji Orlen Basket Ligi.

Już od początku spotkania dominowali gospodarze, którzy dość szybko zbudowali przewagę punktową. Z biegiem pierwszej kwarty lubelska drużyna odrobiła część strat i po 10 minutach gry rywale prowadzili już tylko 25:20. Jednak na dużą przerwę torunianie schodzili wygrywając 50:38.

Po zmianie stron Strat znów zbliżył się punktowo do miejscowych, ale po zakończeniu trzeciej odsłony znowu tracili 12 oczek. Ostatecznie ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego wygrała na własnym parkiecie 98:84.

Następna konfrontacja czeka lubelskich koszykarzy 9 stycznia. Wówczas ekipa trenera Artura Gronka zmierzy się na wyjeździe z bułgarskim Spartakiem Pleven w ramach pierwszego meczu rozgrywek European North Basketball League w 2024 roku.

Arriva Polski Cukier ToruńPolski Cukier Start Lublin 98:84 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)

Arriva Polski Cukier Toruń: Diggs 21, Filipović 20, Kunc 16, Vucić 12, Cel 10, Tomaszewski 10, Diduszko 8, Smith 1

Polski Cukier Start Lublin: O’Reilly 27, Gabrić 14, Karolak 10, Benson 9, Durham 9, Wade 7, Pelczar 3, Szymański 3, Put 2