niedziela, 8 września, 2024
Sport

Mateusz Rudyk z 3 medalami Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Zawodnik grupy Lubelskie Perła Polski Cycling Team może start w najważniejszej na Starym Kontynencie imprezie zaliczyć do bardzo udanych: zdobył dwa srebra w konkurencjach indywidualnych i brąz w drużynówce.

Start w sprincie drużynowym przyniósł Rudykowi i jego partnerom z zespołu, Rafałowi Sarneckiemu i Danielowi Rochnie, trzecie miejsce. W wyścigu o brązowy medal Polacy, głównie za sprawą świetnej jazdy Rudyka w ostatniej rundzie, wyprzedzili zespół brytyjski o 0,028 s; złoto zdobyli Holendrzy (van den Berg, Lavreysen i Hoogland), a srebro przypadło Francuzom (Grengbo, Vidiel, Helal).

Indywidualne srebrne medale Mateusz Rudyk wywalczył w sprincie indywidualnym oraz w keirinie. W każdej z tych konkurencji na najwyższym stopniu podium stanął Holender Harrie Lavreysen, którego stacja Eurosport nazwała „człowiekiem z innej planety”. Lavreysen, największy rywal Polaka, ma na swoim koncie 13 tytułów mistrzowskich: po 5 w sprincie indywidualnym i drużynowym, a także 3 w keirinie.

Podium w zawodach drużynowych dało Polakom punkty cenne w kontekście kwalifikacji olimpijskich, ale najbardziej istotne z punktu widzenia udziału w tegorocznych igrzyskach olimpijskich starty są ciągle przed nimi. W lutym Biało-Czerwoni wystartują w Pucharze Narodów w Adelajdzie, w marcu w Hongkongu, a w kwietniu – w kanadyjskim Milton.

3 komentarze do “Mateusz Rudyk z 3 medalami Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym