Sport

Zapaśniczka Cement Gryf Chełm trzecia na świecie. Anhelina Łysak: To dla mnie ogromny sukces, ale mimo wszystko spodziewany

Zapaśniczka Anhelina Łysak może pochwalić się kolejnym międzynarodowym sukcesem. Zawodniczka klubu Cement Gryf Chełm zajęła trzecią lokatę w rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) w kategorii kobiet do 57 kg.

Anhelina Łysak jako pierwsza z polskich zapaśników i zapaśniczek zdobyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Reprezentantka Cement Gryf Chełm ma na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym mistrzostwo świata U-23 w 2021 roku, czy brązowy medal wywalczony na Mistrzostwach Świata w Zapasach w 2022 roku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Złote dziecko polskiego snookera” z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Zdobycie przepustki do Paryża nie spowodowało jednak, że Anhelina osiadła na laurach – przeciwnie, zapaśniczka nadal prze do przodu, osiągając kolejne sukcesy. W ciągu ostatnich miesięcy 26-latka stale wykazuje się znakomitą formą i triumfuje podczas międzynarodowych rywalizacji. Jednym z jej najświeższych sukcesów jest brązowy medal wywalczony w lutym tego roku podczas zapaśniczych mistrzostw Europy seniorów w Bukareszcie.

Teraz do imponującej kolekcji podopiecznej Fundacji KSG “Olympic Dreams” doszedł nowy powód do dumy – trzecia lokata w rankingu Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) w kategorii kobiet do 57 kg. UWW to najważniejsza instytucja zapaśnicza, sankcjonująca zawody w zapasach.

– Trzecie miejsce w rankingu światowym to dla mnie ogromny sukces, ale mimo wszystko spodziewany. To wyróżnienie, na które pracowałam cały zeszły sezon, zajmując medalowe miejsca podczas międzynarodowych turniejów. Bardzo się cieszę, że udało mi się zająć tak wysokie miejsce, które motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy, aby w przyszłości stać się numerem jeden – komentuje Anhelina Łysak.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mateusz Rudyk z 3 medalami Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Anhelina musiała uznać wyższość jedynie Mołdawianki Anastasii Nichity i Japonki Sakurai Tsugumi, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu.

fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Zapaśniczka Cement Gryf Chełm trzecia na świecie. Anhelina Łysak: To dla mnie ogromny sukces, ale mimo wszystko spodziewany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *