Sport

Startują najważniejsze uniwersyteckie zawody (NCAA). Duże szanse lubelskiego pływaka

Już w najbliższą środę, 27 marca, amerykańskie Indianapolis stanie się areną zmagań sportowych podczas mistrzostw I Dywizji National Collegiate Athletic Association (NCAA) w pływaniu i skokach do wody. W rywalizacji weźmie udział utalentowany, doceniany za wielką wodą zawodnik AZS UMCS Lublin Kacper Stokowski.

I Dywizja NCAA to prestiżowa, najwyższa z trzech dywizji, na jakie podzielony jest National Collegiate Athletic Association – główny system międzyuczelnianych rozgrywek sportowych w Stanach Zjednoczonych. Uniwersyteckie zmagania w Indianapolis rozpoczną się 27 marca i potrwają cztery dni.

Naszą uwagę powinien zwrócić przede wszystkim udział uzdolnionego rodaka Kacpra Stokowskiego, zawodnika AZS UMCS Lublin, w USA reprezentującego North Carolina State University.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zapaśniczka Cement Gryf Chełm trzecia na świecie. Anhelina Łysak: To dla mnie ogromny sukces, ale mimo wszystko spodziewany

Stokowski zyskał szerokie uznanie za swoje osiągnięcia w pływaniu na arenie międzynarodowej. Jego dynamiczny styl, determinacja i wyjątkowa technika sprawiają, że jest on uważany za jednego z głównych kandydatów do zdobycia medali i ustanowienia nowych rekordów podczas nadchodzących mistrzostw.

Reprezentant Kaman Sport Group już dwa razy z rzędu mógł pochwalić się tytułem akademickiego mistrza USA. Dla wszystkich pływaków na co dzień trenujących i studiujących w Stanach Zjednoczonych mistrzostwa NCAA to jedne z najważniejszych wydarzeń sportowych, a tytuł mistrza NCAA traktowany jest z ogromnym szacunkiem.

Rywalizację pływaków będzie można śledzić na żywo w telewizji ESPN+. Wyniki rozgrywek będą się natomiast ukazywać w czasie rzeczywistym na stronie swimmeetresults.

Jeden komentarz do “Startują najważniejsze uniwersyteckie zawody (NCAA). Duże szanse lubelskiego pływaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *