LublinTurystykaWiadomości

Wakacje z Portu Lotniczego Lublin. Czy 2024 okaże się rekordowy?

Patrząc na wakacyjną siatkę połączeń, rok 2024 może okazać się dla lubelskiego lotniska rekordowy. O tym dokąd można polecieć na urlop i z jakiej oferty skorzystać rozmawiano podczas spotkania touroperatorów z agentami sprzedaży.

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego Port Lotniczy Lublin zorganizował spotkanie networkingowe, którego celem było podsumowanie wakacji 2023 oraz zaprezentowanie tegorocznej oferty biur podróży agentom, sprzedającym wycieczki z wylotem z lubelskiego lotniska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Z Lublina na majówkę do Turcji? Sezon wakacyjny rozpocznie się na lubelskim lotnisku wyjątkowo wcześnie

W spotkaniu, ze strony touroperatorów wzięli udział najważniejsi gracze na rynku, w tym m.in. przedstawiciele Grecos, TUI Polska, Coral Travel Polska, Prima Holiday, Sun and Fun, Exim Tours, ETI Polska i GTS.

– Z roku na rok oferta lotów czarterowych staje się coraz bardziej znaczącym segmentem ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Bardzo zależy nam na dobrej współpracy z wszystkimi podmiotami za to odpowiedzialnymi. Dlatego zaprosiliśmy naszych partnerów na spotkanie, by podsumować wyniki roku 2023 i szczegółowo zaprezentować tegoroczną ofertę wakacyjną. Była to także okazja do kuluarowych rozmów lokalnych agentów sprzedaży z touroperatorami – podsumował spotkanie prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Wakacje z Portu Lotniczego Lublin
fot. PLL

W tym roku z lubelskiego lotniska będzie można po raz pierwszy polecieć na urlop do Hurghady w Egipcie oraz na grecką wyspę Kreta. Ponadto, z uwagi na duże zainteresowanie wypoczynkiem w Antalii, w bieżącym sezonie samoloty na turecką Riwerę polecą częściej, aż pięć razy w tygodniu. Zwiększono również liczbę połączeń na inną z greckich wysp – Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Z Portu Lotniczego Lublin, jak co roku, skorzystamy też z lubianych wakacyjnych połączeń do Burgas nad Morzem Czarnym i Splitu w Chorwacji. Od 16 marca wróciły również połączenia z Gdańskiem.

Ponadto, przez cały rok funkcjonują połączenia z włoskim Bergamo, z lotniskiem Londyn Luton oraz Warszawą. W tym ostatnim kierunku od końca marca polecimy dodatkowo we wtorki i niedziele. Tym samym połączenia na tej trasie realizowane będą pięć razy w tygodniu.

Co ciekawe, wykorzystując loty przesiadkowe przez Warszawę, możemy polecieć m.in. do Toronto gdzie przykładowy czas od wejścia do samolotu w Świdniku do lądowania w Kanadzie wynosi niespełna 11,5 godziny. W przypadku Paryża czy Zurychu podróż zajmie nam ok. 4 godziny, a do Wrocławia dolecimy w 2 godziny i 25 minut.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wracają loty z Lublina do Gdańska. Nad polskie morze polecimy dwa razy w tygodniu

Ubiegłe lato okazało się rekordowe dla lubelskiego Portu Lotniczego. Od czerwca do października, lotnisko odprawiło niemal 65 tysięcy pasażerów lotów wakacyjnych, z czego ponad 51 tysięcy w samym tylko sierpniu, co jest najlepszym wynikiem w jedenastoletniej działalności lubelskiego Portu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *