niedziela, 8 września, 2024
Piłka nożnaSport

Motor Lublin przegrywa ze Zniczem Pruszków w meczu bez fajerwerków

W spotkaniu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi, Motor Lublin nie sprostał wyzwaniu i przegrał 1:0 z Zniczem Pruszków. Mecz, pozbawiony większych emocji, rozstrzygnęła bramka Krystiana Tabary zdobyta tuż przed końcowym gwizdkiem.

Spotkanie między Zniczem Pruszków a Motorem Lublin w ramach 15. kolejki Fortuna 1. Ligi dalekie było od futbolowego spektaklu. Motor Lublin, mimo, że na papierze wydawał się faworytem, nie był w stanie zdominować rywala znajdującego się na dole tabeli.

Pierwsza połowa ukazała brak skuteczności obu drużyn. O jakości tego spotkania najlepiej świadczy fakt, że w pierwszej połowie gry, Motor nie zdołał oddać żadnego strzału na bramkę Znicza. Gospodarze, choć częściej pojawiali się w okolicach pola karnego przeciwnika, również nie potrafili wykorzystać swoich szans.

Najbliżej zdobycia bramki był w 22. minucie meczu Wiktor Nowak, który po podaniu od Shumy Nagamatsu, trafił jednak prosto w bramkarza Motoru. Z kolei dwie minuty później mocny strzał sprzed pola karnego odbił Kacper Rosa. Mimo kilku prób ze strony gospodarzy, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części meczu, obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Znicz próbował przejąć inicjatywę, ale jego ataki nie przynosiły efektu. Motor Lublin, mimo rzadszych wizyt w polu karnym przeciwnika, stworzył kilka sytuacji, z których najgroźniejsza miała miejsce w 57. minucie. Strzał głową Mathieu Scaleta minął jednak o włos bramkę Miłosza Mleczko.

Kluczowym momentem meczu okazała się 85. minuta, kiedy to Arkadiusz Najemski za faul na rywalu otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę, pozostawiając Motor w osłabieniu. Wykorzystując przewagę liczebną, Znicz intensywnie dążył do zdobycia bramki. Te starania przyniosły efekt w doliczonym czasie gry, gdy długie wybicie z linii obrony Znicza doprowadziło do sytuacji sam na sam Krystiana Tabary z bramkarzem żółto-biało-niebieskich. Skuteczne uderzenie pomocnika gospodarzy zadecydowało o końcowym wyniku 1:0 na korzyść zespołu z Pruszkowa.

Porażka ta może mieć znaczące konsekwencje dla Motoru Lublin, szczególnie w kontekście jego ambicji na ten sezon. Z kolei Znicz Pruszków, dzięki zwycięstwu, zyskuje cenne punkty w walce o wyjście ze strefy spadkowej.

Znicz Pruszków 1:0 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Krystian Tabara 90+4’

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Dmitro Yukhymovych, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński – Marcel Krajewski (63’ Tymon Proczek), Wiktor Nowak, Krystian Pomorski, Shuma Nagamatsu, Paweł Moskwik – Szymon Krocz (76’ Yuriy Tkachuk), Jakub Wójcicki (89’ Krystian Tabara)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik (72’ Damian Sędzikowski), Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (58’ Filip Luberecki) – Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Kamil Wojtkowski (68’ Jakub Lis), Michał Król (58’ Mariusz Rybicki) – Kacper Wełniak (68’ Dawid Kasprzyk)

Żółte kartki: Vukhymovych – M Król

Czerwone kartki: Najemski (2 żółta kartka)