niedziela, 8 września, 2024
SiatkówkaSport

W emocjonującym siatkarskim pojedynku w Wieluniu, którego gospodarzem był ukraiński Barkom Każany Lwów, Bogdanka LUK Lublin ostatecznie przegrała 1:3. We wszystkich trzech setach, które kończyły się grą na przewagi, szalę zwycięstwa na swoja stronę przechylał zespół z Ukrainy.

Wczorajsze spotkanie w Wieluniu było niezwykle zacięte i emocjonujące. Dość powiedzieć, że w czterech setach padło aż 230 punktów, a trzy odsłony kończyły się grą na przewagi.

Zespół Barkom Każany Lwów, rozpoczął mecz z impetem, szybko osiągając czteropunktową przewagę. Jednak zawodnicy Bogdanki Start Lublin, nie tracąc ducha walki, zbliżyli się do rywali, niwelując straty do dwóch punktów. Pomimo, iż przy stanie 21:24 piłka setowa należała do gospodarzy, dzięki skutecznemu blokowi Marcinowi Komendzie, udało się doprowadzić do remisu 24:24. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli 29:27.

Początek drugiej partii gry, zdominowała Bogdanka LUK Lublin zdobywając „na dzień dobry” cztery punkty. Dalsza część seta przebiegała pod znakiem niezwykle zaciętej gry, która trwała aż do wyniku 37:35 (!). Jednak również w tym secie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół ze Lwowa.

Trzeciego seta również mocno rozpoczęli lublinianie wychodząc na prowadzenie 5:2. Jednak lwowianie szybko zniwelowali tę przewagę, a błąd w ataku Mateusza Malinowskiego doprowadził do remisu 5:5. Za to końcówka tym razem należała zdecydowanie do zespołu z Lublina, który zdołał wygrać 25:21, dając nadzieję swoim kibicom.

Kolejny set, podobnie jak dwa poprzednie, rozpoczął się od szybkiego wyjścia na prowadzenie Lublinian 6:2, jednak z każdą minutą gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Czwarta i zarazem ostatnia partia meczu zakończyła się grą na przewagi i wynikiem 29:27 na korzyść Barkomu Każany Lwów. Nieoczekiwanie, to ukraińska drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa i zdobyła komplet punktów w tym niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku.

Barkom Każany Lwów – LUK Bogdanka Lublin 3:1 (29:27, 37:35, 21:25, 29:27)

Barkom Każany Lwów: Gueye (8), Kowalow (13), Palonsky (25), Szczurow (10), Tupczij (28), Petrovs (2), Pampuszko (libero) oraz Hołowien, Dardzans i Kuczer (1)

Bogdanka LUK Lublin: Komenda (2), Kania (9), Ferreira (21), Brand (12), Schulz (11), Hudzik (3), Thales (libero) oraz Nowakowski (6), Krysiak (1), Malinowski (12) i Wachnik (2)

MVP: Luciano Palonsky

Jeden komentarz do “Po zaciętym pojedynku w Wieluniu Bogdanka LUK Lublin przegrywa z Barkom Każany Lwów 1:3