niedziela, 8 września, 2024
SiatkówkaSport

Bogdanka LUK Lublin wygrywa zacięte, pięciosetowe starcie z KGHM Cuprum Lubin

Po emocjonującym pojedynku, który zakończył się tie-break’iem, Bogdanka LUK Lublin pokonała na własnym terenie KGHM Cuprum Lubin 3:2.

We wtorek w hali Globus w Lublinie Bogdanka LUK Lublin podejmowała zespół z Dolnego Śląska KGHM Cuprum Lubin. Po pełnym dramaturgii meczu, który wymagał rozstrzygnięcia w tie-breaku, to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej. To zwycięstwo było częściowym odkupieniem za poprzednią porażkę lubelskiej drużyny z ukraińskim Barkomem Każany Lwów.

Początek meczu był obiecujący dla lublinian, którzy szybko zdobyli przewagę nad rywalami. Efektywna gra w bloku pozwoliła im na osiągnięcie wyniku 4:0. Mimo interwencji trenera gości, Pawła Ruska, Bogdanka LUK utrzymała dominację, doprowadzając do stanu 11:3. Ostatecznie pierwszy set zakończył się imponującą wygraną gospodarzy 25:13. Warto zaznaczyć, że aż dziesięć punktów w tej partii zdobyli lublinianie dzięki skutecznej grze w bloku.

KGHM Cuprum Lubin nie zamierzało jednak oddać pola bez walki. W drugim secie to oni przejęli inicjatywę szybko osiągając pięciopunktową przewagę. Pomimo, że lublinianie na chwilę zbliżyli się punktowo do drużyny z Dolnego Śląska, to druga odsłona ewidentnie należała do ekipy przyjezdnych. Druga partia zakończyła się pewną wygraną gości 25:16.

Trzecia odsłona meczu była prawdziwą gratką dla kibiców. Byliśmy świadkami walki punkt za punkt, z delikatną przewagą gospodarzy, którzy, dzięki swojej determinacji i zgraniu, wygrali seta 25:23.

W czwartym secie znowu na scenę wkroczyli zawodnicy Cuprum. Mimo początkowej przewagi LUK, to goście przejęli inicjatywę i nie oddali jej już do końca seta, wygrywając 25:17. Tym samym przyjezdni doprowadzili do tie-break’a.

Decydujący set był pokazem dominacji gospodarzy. Bogdanka LUK Lublin, pod wodzą trenera Massimo Bottiego, zagrała z niezwykłą siłą i zdecydowaniem. Efektywna gra w ataku oraz solidna obrona pozwoliły im na rozgromienie rywali wynikiem 15:4, co stanowiło spektakularne zakończenie tego pojedynku.

Bogdanka LUK Lublin – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (25:13, 16:25, 25:23, 17:25, 15:4)

LUK Lublin: Nowakowski 7, Komenda 5, Kania 12, Ferreira 8, Brand 14, Schulz 22, Hoss (libero) oraz Krysiak, Malinowski, Wachnik 1, Nowosielski, Zając, Hudzik 1. Trener: Massimo Botti

KGHM Cuprum Lublin: Ferens 10, Lorenc 3, Kubicki 2, Pietraszko 7, Berger 8, Strulak 8, Masłowski (libero) oraz Granieczny (libero), Lipiński 1, Kwasowski, Hanes 16. Trener: Paweł Rusek

MVP: Marcin Komenda

2 komentarze do “Bogdanka LUK Lublin wygrywa zacięte, pięciosetowe starcie z KGHM Cuprum Lubin