SiatkówkaSport

Damian Schulz nowym atakującym LUK Lublin

Damian Schulz, doświadczony atakujący, zdobywca tytułu Mistrza Świata, wzmocni szeregi drużyny LUK Lublin przed nadchodzący sezonem rozgrywek Elity. 

W poprzednim sezonie Schulz był jednym z wyróżniających się zawodników walczącej o utrzymanie drużyny Cerradu Enei Czarnych Radom. O jego niebywałych umiejętnościach świadczy fakt, że aż dziesięciokrotnie kończył co najmniej połowę ataków. Dodatkowo, zanotował 30 asów serwisowych i 29 skutecznych bloków.

Damian Schulz ma duże doświadczenie w rozgrywkach PlusLigi. Wcześniej występował w takich klubach jak Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów. Podczas występów na najwyższym szczeblu rozgrywek atakujący może pochwalić się imponującą średnią blisko 11 punktów na spotkanie.

33-letni, urodzony w Lęborku, atakujący ma 208 cm wzrostu, a jego aktualna waga wynosi 95 kg. W 2018 roku razem z reprezentacją Polski sięgnął po tytuł mistrza świata. W tym samym roku triumfował również w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Marcin Kania nowym środkowym Lubelskiego LUK-u!

– „Damian to siatkarz, który imponuje indywidualnymi statystykami. Znakomicie korzysta ze swoich doświadczeń i warunków fizycznych. To niezwykle wszechstronny sportowiec. Jego umiejętność koncentracji, bez względu na wynik robi ogromne wrażenie. Jesteśmy przekonani, że przed nim sezon, który dowiedzie, że potrafi niemalże zatrzymywać czas, oferując lubelskiej siatkówce to wszystko, co uczyniło go Mistrzem Świata.” – mówi Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *