SiatkówkaSport

Marcin Kania nowym środkowym Lubelskiego LUK-u!

LUK Lublin sfinalizował kolejny transfer przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. Tym razem, do ekipy żółto-czarnych dołącza, jako nowy środkowy, Marcin Kania. Jego dojrzałość w grze i determinacja w rozwijaniu swojego talentu sprawiają, że jest on obiecującym nabytkiem dla lubelskiej drużyny.

Kania ma na swoim koncie już siedem sezonów w PlusLidze . Jego opanowanie i konsekwencja to cechy szczególnie cenne dla środkowego. Teraz Marcin Kania będzie miał okazję udowodnić swoje umiejętności w barwach LUK-u Lublin.

Kania, który w ostatnich dwóch sezonach występował w barwach GKS Katowice, odegrał kluczową rolę w sukcesach zespołu. W roku 2022 świętował z nim historyczny awans do najlepszej ósemki PlusLigi. W minionym sezonie zdobył imponującą liczbę 172 punktów, zablokował rywali 41 razy oraz dziewięciokrotnie obezwładniał ich swoimi zagrywkami. Co więcej, aż dziesięciokrotnie osiągnął skuteczność powyżej 70% w ataku.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Maciej Krysiak uzupełnia skład LUK Lublin. To piąty potwierdzony transfer

Marcin Kania ma także bogate doświadczenie w innych klubach. Przez pewien czas reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów, a także – przez trzy sezony – Aluronu Zawiercie.

– Wiele obiecujemy sobie między innymi po analitycznym podejściu Marcina. Wierzymy, że to pozwoli mu nie tylko skutecznie odczytywać zamysły rywali, ale także podążać optymalną ścieżką rozwoju. Marcin gwarantuje najlepsze połączenie bogatego doświadczenia i wieku, który wręcz domaga się nowej wiedzy. Jesteśmy przekonani, że jego zapał do pracy będzie bodźcem dla całej drużyny – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

fot. LUK Lublin

Jeden komentarz do “Marcin Kania nowym środkowym Lubelskiego LUK-u!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *