Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Dwoje mieszkańców gminy Wojciechów odpowie za kradzieże z dyskontu

Wczoraj dwie osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z kradzieżą artykułów spożywczych i higienicznych z dyskontu w gminie Nałęczów. Policjanci ustalili, że podejrzani 36-latka i 52-latek, są mieszkańcami gminy Wojciechów. Funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionego mienia.

Całe zdarzenie miało swój początek, gdy pracownica sklepu złożyła zawiadomienie o braku towaru na paletach ustawionych przy wejściu do magazynu. Ochroniarze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu, które ujawniły, że kradzież została dokonana przez kobietę i mężczyznę. W czasie dwóch kolejnych wizyt w sklepie, para ukradła wodę butelkowaną, słodkie napoje, alkohol oraz ręczniki papierowe, papier toaletowy i pieluchy. Wartość skradzionego towaru oszacowano na około 900 złotych.

Policjanci ustalili, że podejrzane osoby pochodzą z gminy Wojciechów. Dosyć szybko udało się również ustalić miejsce pobytu podejrzanych. Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie posesji w obecności 36-latki i 52-latka, odnajdując większość skradzionych przedmiotów. Okazało się również, że część artykułów spożywczych została już przez nich skonsumowana.

Obie zatrzymane osoby usłyszą zarzut kradzieży, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Jeden komentarz do “Dwoje mieszkańców gminy Wojciechów odpowie za kradzieże z dyskontu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *