sobota, 26 października, 2024
SiatkówkaSport

ZAKSA rozbita w trzech setach. Bogdanka LUK Lublin kontynuuje niesamowitą passę i zostaje nowym liderem tabeli!

Oni znowu to zrobili! W meczu 8. kolejki siatkarskiej PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pokonała na własnym parkiecie ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. To ósme ligowe zwycięstwo podopiecznych Massimo Bottiego, którzy jako jedyni pozostają niepokonani w tym sezonie. Dzięki wygranej lublinianie zepchnęli z pierwszego miejsca Projekt Warszawa i zostali nowym liderem tabeli.

Pierwszy set rozpoczął się obiecująco dla gości, którzy musieli radzić sobie bez Bartosza Kurka – jego miejsce zajął Mateusz Rećko. Jednak błędy w ataku przyjezdnych pozwoliły lublinianom szybko zbudować przewagę 6:3. Gdy trener ZAKSY poprosił o czas było już 10:5. Mimo, że kędzierzynianie zdołali zbliżyć się na dwa punkty, gospodarze szybko odpowiedzieli. Świetna dyspozycja Wilfredo Leona oraz problemy ZAKSY w ataku sprawiły, że LUK odjechał na 21:13, a set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:16.

W drugim secie gra była bardziej wyrównana. Obie drużyny szły łeb w łeb do stanu 4:4. Jako pierwszy remis przełamał Tuinstra. ZAKSA nie pozostawała dłużna, dobrze prezentując się w polu serwisowym. Jednak po kolejnych dwóch asach Wilfredo Leona, Lublin wyszedł na prowadzenie 13:9. Goście próbowali gonić wynik, zbliżając się na 18:17, ale zatrzymał ich blok Aleksa Grozdanowa. Lublinianie kontrolowali tę partię do samego końca wygrywając do 22. Tym samym na tablicy wyników zrobiło się 2:0.

W trzeciej odsłonie przyjezdni za wszelką cenę próbowali odwrócić losy spotkania. Po asie serwisowym, goście zdołali nawet wyjść na prowadzenie 7:6, jednak żółto-czarni szybko odzyskali kontrolę. Dzięki kolejnym świetnym zagrywkom Leona udało im się szybko osiągnąć trzypunktową przewagę. Mimo chwilowego zrywu gości, którzy doprowadzili do remisu (11:11), gospodarze ponownie odskoczyli na cztery punkty, kontrolując przebieg gry aż do samego końca. Zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin przypieczętował błąd serwisowy Rećki.

MVP Spotkania został wybrany Marcin Komenda.

Dzięki środowemu zwycięstwu żółto-czarni z 22 punktami na koncie wskoczyli na fotel lidera siatkarskiej elity. Kolejne ligowe starcie czeka ich już w najbliższą sobotę, 26 października. W meczu na szczycie przeciwnikiem drużyny Massimo Bottiego będzie Projekt Warszawa, który wystąpi w roli gospodarza.

Bogdanka LUK Lublin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Bogdanka LUK Lublin: Tuinstra (10), McCarthy (3), Sasak (12), Leon (17), Grozdanow (9), Komenda (1), Hoss (libero) oraz Czyrek, Malinowski i Nowakowski (2).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura R. (8), Urbanowicz (4), Rećko (16), Grobelny (6), Poręba (6), Janusz, Shoji (libero) oraz Szymański (1) i Chitigoi.