czwartek, 19 września, 2024
LublinMotoryzacjaWiadomości

Motoryzacyjne perełki na Politechnice Lubelskiej

W ramach trwającego Festiwalu Nauki studenci z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej zaprezentują niezwykłe pojazdy, które nie przypominają tradycyjnych samochodów. 

W środę i czwartek (18 i 19 września) w godz. 9:00-13:00 na parkingu przed Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii przy ul. Nadbystrzyckiej 36c zobaczymy prawdziwe motoryzacyjne perełki, w tym m.in. terenówki, poduszkowce i pojazdy gąsienicowe i półgąsienicowe.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Człowiek sercem nauki”. Staruje 20. edycja jednego z największych festiwali naukowych w Polsce

Będzie legendarny Żuk 6×6, Rudy 105B, Buggy 4×4, Rysiek 8×8, poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach, polonez półgąsienicowy, a także CETAN, pojazd, który zdobył II miejsce w Shell Eco-marathon w 2014 roku.

– W Lubelskim Festiwalu Nauki bierzemy udział od kilku lat. Pokazujemy wyjątkowe pojazdy terenowe i specjalne, które sami zbudowaliśmy lub zmodyfikowaliśmy. Teraz pracujemy nad bolidem na zawody Formuła Student – mówi opiekun koła naukowego dr inż. Leszek Gardyński.

W przypadku złej pogody, wystawa odbędzie się wewnątrz budynku, na poziomie 1.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ruszają lubelskie obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2024

Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych przez Politechnikę Lubelską w ramach trwającego Festiwalu Nauki. Pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Informatyki – oprócz odkrywania tajemnic komputerów, zabiorą odwiedzających na pokaz modeli samochodów zdalnie sterowanych do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Z kolei Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej zorganizuje wyścigi robotów oraz postara się oswoić matematykę – na przykład w matematycznych Escape Roomach. Co ciekawe te warsztaty prowadzone będą nie tylko przez pracowników Politechniki ale i uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Natomiast na Wydziale Mechanicznym można będzie się dowiedzieć, czy snajper powinien uważać na lekcji fizyki lub jak nowoczesne technologie mogą pomóc ochronić planetę. A na Wydziale Zarządzania dowiemy się m.in. jak sztuczna inteligencja wspomaga procesy produkcyjne.

Pełny program wydarzeń organizowanych przez PL dostępny jest pod tym linkiem. 

Motoryzacyjne perełki na Politechnice Lubelskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *