W Lublinie pojawi się kolejne Miejsce Aktywności Lokalnej
Nowe miejsce do międzysąsiedzkiej integracji, spędzania wolnego czasu i dzielenia się swoimi zainteresowaniami powstanie tym razem w dzielnicy Szerokie. Chętne organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje koncepcje działalności nowej przestrzeni do 18 listopada br.
Miejsca Aktywności Lokalnej, czyli MAL-e, to przestrzenie codziennej aktywności mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, otwarte na pomysły i potrzeby osób w każdym wieku.
>>> CZYTAJ TAKŻE: W wąwozie na Czechowie stanęły wiklinowe szałasy
Promują rozwijanie więzi sąsiedzkich i lokalnych. To miejsca, gdzie można poznać swoich sąsiadów i spędzić wspólnie czas.
MAL na Szerokim
Organizacja wybrana w ogłoszonym właśnie przez Miasto konkursie zaadaptuje lokal przy ul. Nałęczowskiej 175, przekształcając go w przestrzeń otwartą dla mieszkańców dzielnicy. Pełną działalność MAL rozpocznie w przyszłym roku, a przystosowywanie nowej przestrzeni do potrzeb społeczności lokalnej rozpocznie się jeszcze w grudniu br. Wybrana organizacja pozarządowa będzie również odpowiedzialna za prowadzenie MAL do końca 2027 roku.
Otwarty konkurs na stworzenie, prowadzenie i ewaluację działań Miejsca Aktywności Lokalnej w Szerokim dostępny jest na stronie Lublin.eu.
– Miejsca Aktywności Lokalnej to nowe rozwiązanie dla naszych dzielnic. Dzięki nim tworzymy przestrzenie, w których mieszkanki i mieszkańcy mogą się spotykać, dzielić pomysłami, tworzyć inicjatywy, wydarzenia dzielnicowe i wspólnie rozwijać integrację społeczności lokalnej. Powstawanie takich nowych miejsc spotkań jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwa nowe skwery czekają na realizację. Efekty zobaczymy jeszcze w tym roku
Planowane Miejsce Aktywności Lokalnej w w dzielnicy Szerokie to druga taka lokalizacja na mapie Lublina. Pierwsza bezpłatna przestrzeń integracji sąsiedzkiej pn. „Nasze Miejsce” została otwarta w połowie maja br. przy ul. Żołnierskiej 10, na Sławinku. Podobne miejsce ma powstać niebawem również w dzielnicy Głusk.
fot. MAL na Sławinku
Pingback: Lublin po raz kolejny uhonorował miejsca przyjazne seniorom. Certyfikaty trafiły do 64 firm i instytucji (lista i zdjęcia))
Pingback: 26 mln zł na usługi społeczne w regionie