niedziela, 28 czerwca, 2026
Na sygnaleParczewWiadomościZ regionu

Wybuch gazu podczas ocieplania poddasza. Dwie ciężko ranne osoby trafiły do szpitala

Do wybuchu gazu doszło w ostatni weekend w gminie Milanów podczas ocieplania stropu pianką natryskową. Dwóch mężczyzn – 41 i 50-latek, z zagrażającymi życiu obrażeniami trafiło do szpitala.

Wszystko rozegrało się w ostatnią sobotę, 30 listopada, w gminie Milanów (powiat parczewski). Ok. godz. 10:00 służby zostały zaalarmowane, że na poddaszu jednego z domów wybuchła pianka montażowa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczne odkrycie w powiecie biłgorajskim. Z rzeki wyłowiono zwłoki mężczyzny

Do zdarzenia doszło podczas prac remontowych.

Nie było wentylacji

– Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 50-letni właściciel posesji wraz z 41-letnim kolegą wykonywali prace dociepleniowe stropu przy pomocy natryskowych pianek montażowych. Pomieszczenie, w którym przebywali mężczyźni było zamknięte i nie posiadało wentylacji – przekazała sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk, oficer prasowy  Policji w Parczewie.

W pewnym momencie prawdopodobnie doszło do wybuchu żarówki oraz gazów wytworzonych z użytkowania pianki. Uszkodzeniu uległ strop pomiędzy konstrukcjami pięter oraz ściany wewnętrzne i elewacja budynku.

Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym straż pożarną, policję i pogotowie. 41 i 50-latek z wielomiejscowymi obrażeniami ciała, w stanie zagrażającym życiu trafili do szpitala w Łęcznej.

Na szczęście przebywającej w tym czasie w domu żonie właściciela nic się nie stało.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek została wyłączony z użytku.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koszmarny wypadek podczas prac serwisowych. 50-latek stracił część ręki

Policja pracuje nad ustaleniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

fot. Policja

 

Jeden komentarz do “Wybuch gazu podczas ocieplania poddasza. Dwie ciężko ranne osoby trafiły do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *