niedziela, 28 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Przyjeżdżał do Lublina na gościnne występy. 45-letni recydywista w rękach policji

45-letni mieszkaniec Radomia nie przyjeżdżał do Lublina na zakupy, lecz po… łupy. Z jednego ze sklepów wynosił drogi sprzęt elektroniczny. Teraz odpowie za pięć kradzieży w warunkach recydywy.

Łączne straty oszacowano na ponad 13 tysięcy złotych – tyle warte były konsole, słuchawki i inne urządzenia, które 45-latek wynosił ze sklepu przy ul. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Do kradzieży dochodziło w lipcu i sierpniu. Mężczyzna pojawiał się w placówce regularnie, za każdym razem sięgając po drogi sprzęt.

Sprawą zajęli się kryminalni z „piątki”. Analiza nagrań i materiałów pozwoliła im wytypować sprawcę. Trop prowadził do Radomia – tam mieszkał recydywista, który miał już na koncie podobne przestępstwa.

45-latek zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc próbował ukrywać się przed policją. Nie na długo – wpadł w ręce funkcjonariuszy w swoim rodzinnym mieście.

Po przewiezieniu do Lublina usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Wszystkie w warunkach recydywy, co oznacza surowszy wymiar kary. Mężczyzna przyznał się do winy.

Teraz grozi mu nawet 7,5 roku za kratami.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *