Anna Kusiak została nową prezes Lubelskich Dworców
Rada Nadzorcza spółki Lubelskie Dworce S.A. powołała wczoraj Annę Kusiak na funkcję prezesa zarządu. Kusiak, dotychczasowa wiceprezes spółki, przejmuje nowe obowiązki od 8 grudnia.
Anna Kusiak, dotychczasowa wiceprezes, została wczoraj mianowana przez Radę Nadzorczą Lubelskie Dworce S.A. na stanowisko prezesa zarządu. Kusiak obejmuje swoje nowe obowiązki od piątku, 8 grudnia. Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, zgodnie z którą zarząd będzie od tej pory jednoosobowy.
Do niedawna, spółka, zarządzająca Dworcem Autobusowym przy Al. Tysiąclecia, była kierowana przez Marka Krakowskiego, który z początkiem tego miesiąca ponownie został dyrektorem Centrum Spotkania Kultur.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Dworzec Metropolitalny gotowy. Kiedy odjadą pierwsze autobusy?
Kusiak jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu m.in. zamówień publicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, polityki rolnej i wykorzystywania funduszy Unii Europejskiej na Akademii Rolniczej w Lublinie, zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Posiada także dyplom MBA.
W swojej dotychczasowej karierze pracowała m.in. w Urzędzie Miasta Hrubieszów, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Lublinie, gdzie była zastępcą dyrektora, oraz w spółce Orlen Paliwa. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezes zarządu Lubelskie Dworce S.A.
Kusiak jest również członkiem Zarządu Okręgu Chełm – powiat hrubieszowski Prawa i Sprawiedliwości, a od 2002 roku aktywnym członkiem tej partii.
fot. UMWL
„…Aneta Urbanowicz w 2019 roku opisała w „Tygodniku Zamojskim”, że ówczesna wicedyrektor lubelskiej Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa Anna Kusiak-Janiec zawyżała powierzchnię swojego gospodarstwa rolnego, co zwiększyło dopłaty. W artykule mowa też była o „apodyktycznych” stosunkach między urzędniczką a jej podwładnymi (musieli m.in. wyprowadzać jej psa w godzinach pracy).
Kusiak-Janiec oskarżyła dziennikarkę z art. 212 Kodeksu karnego, zarzucając naruszenie jej dóbr osobistych oraz opublikowanie nieprawdy. Po trzech latach Sąd Rejonowy w Zamościu umorzył sprawę. Świadkowie – urzędnicy ARiMR oraz były mąż wicedyrektorki – potwierdzili, że wydarzenia, o których mowa w artykule, miały miejsce. Sąd stwierdził, że Urbanowicz dochowała rzetelności przy pisaniu tekstu….” A jak zakończyła się sprawa zawyżania tej powierzchni? Tylko zmieniła stanowisko?
Pingback: Znany polityk PiS nowym dyrektorem WORD-u w Lublinie
Pingback: To już koniec targowiska przy ul. Ruskiej