22. Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon. Znamy datę wydarzenia!
Fani fantastyki mogą już zacierać ręce. W dniach 21-23 lutego 2025 roku Lublin po raz kolejny stanie się epicentrum fantastycznej zabawy, a mury Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola wypełnią się miłośnikami książek, filmów, gier i sztuki. Wszystko za sprawą 22. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon.
Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Falkon wrócił w 2024 roku, by ponownie zachwycić fanów fantastyki.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Taka noc zdarza się raz w roku. Inżynierowie otworzą swoje laboratoria
Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej, bo organizatorzy spodziewają się aż 3 tysięcy uczestników z całego kraju. Choć dominować będą studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych, festiwal z pewnością przyciągnie ludzi w każdym wieku – od młodych adeptów fantasy po weteranów, którzy pamiętają pierwsze edycje.
Co czeka na uczestników?
Falkon to trzy dni pełne fascynujących wydarzeń. Organizatorzy przygotowali około 500 różnorodnych atrakcji – od spotkań autorskich, przez panele dyskusyjne i prelekcje, aż po konkursy, turnieje, larpy i gry terenowe. Fani gier znajdą coś dla siebie w games roomach, a miłośnicy literatury i filmu będą mogli spotkać się z największymi polskimi twórcami. Nie zabraknie też koncertów, pokazów oraz wielu stoisk z książkami i gadżetami.
Federacja Fantastyki Feniks, organizator festiwalu, zapewnia, że celem wydarzenia jest stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego wydarzenia, które spełni oczekiwania każdego fana fantastyki, niezależnie od wieku czy zainteresowań.
– Chcemy, by każdy znalazł coś dla siebie. Pragniemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań – podkreślają organizatorzy.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koncert Dopey Monkey w Strefie Innych Brzmień
Jeśli jesteś fanem fantastyki, koniecznie zarezerwuj czas na Falkon w lutym 2025 roku.
fot. Falkon
Pingback: Biegacze opanują Lublin. Będą zamknięte ulice i zmiany kursowania autobusów
Pingback: Za nami niezwykła noc na Politechnice Lubelskiej. Zobacz zdjęcia
Pingback: Budowa basów staropolskich dłubanych trzystrunnych. Wystawa i spotkanie ze Zbigniewem Butrynem i Andrzejem Kisielem
Pingback: Wielkie granie na Politechnice