KulturaWystawy

Teatr w Rozbudowie. CSK zaprasza na finał procesu twórczego pracy typu site-specific

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wernisaż pracy typu site-specific autorstwa Roberta Kuśmirowskiego. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 20 lipca, o godz. 18:00.

Wydarzenie stanowi finalizację procesu twórczego pracy typu site-specific autorstwa Roberta Kuśmirowskiego prezentowanej na poziomie +2, będącej częścią wystawy, której tematem jest zawiła historia teatru w budowie „W stronę spotkania kultur. Od teatru dramatycznego do centrum spotkania kultur”.

– Co by się stało gdyby do realizacji przystąpiono z projektem przegranym, projektem „nr 2”, z przeprowadzonego konkursu? Jak by przebiegały procedury i losy powstawania innego budynku w tym samym miejscu? Jaką funkcję ostatecznie pełniłby taki budynek i jakie wydarzenia gościłyby w murach, może szybciej oddanego budynku? Te wszystkie pytania są dla mnie wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromną detektywistyczną przygodą, by dotrzeć do wszystkich dokumentów, świadków tamtych wydarzeń i pomysłów zaproponowanych, jednak odrzuconych w trybie postępowania konkursu – mówi autor wystawy Robert Kuśmirowski.

Praca powstała w ramach wystawy stałej pt. „W Stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, Wystawa Poświęcona Historii Budowy” stanowiącej jedno z działań projektu pt. „Norwegia i Polska – Odnajdywanie w Czasie i Przestrzeni. Interdyscyplinarne Przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach programu „Kultura” Działanie 2.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejny serial będzie kręcony w Lublinie. To kostiumowa produkcja „Matylda”

Ekspozycja jest bezpłatna, czynna w godzinach otwarcia instytucji 08:00-21:00 w przestrzeni otwartej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *