EdukacjaLubartówWiadomościZ regionu

W Kocku powstaje klasa o profilu mundurowym. Pierwsza w powiecie lubartowskim

Uczniowie Zespołu Szkół w Kocku od września rozpoczną naukę w klasie o profilu mundurowym. Młodzież pozna specyfikę pracy służb, co może być zachętą do założenia munduru w przyszłości. Utworzenie pierwszej w powiecie lubartowskim klasy mundurowej – to efekt podpisanego wczoraj porozumienia.

Dokument o utworzeniu klasy mundurowej podpisali wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki, Starosta Lubartowski Tomasz Marzęda oraz Ewa Guz dyrektor Zespołu Szkół w Kocku.

Ostatnie lata pokazują, że klasy mundurowe cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej ten profil nauczania wybierają osoby, które wiążą swoją przyszłość z pracą w policji, wojsku lub innych służbach.

– Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Podczas prowadzonych zajęć adepci poznają prawo oraz uczą się patriotyzmu i odpowiedzialności – mówi komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodatkowo klasy mundurowe włączają się w inicjatywy służące poprawie bezpieczeństwa. W samym Lublinie funkcjonuje kilkanaście klas mundurowych. Kolejna tego typu klasa ruszy już od września w powiecie lubartowskim.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto ogłosiło wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Lublinie. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

– Dzięki porozumieniu we wrześniu naukę w klasie o profilu mundurowym rozpoczną uczniowie Zespołu Szkół w Kocku. Na podstawie zawartej umowy, strony wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych – mówi sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubelskiej policji. I dodaje – Młodzież pozna specyfikę pracy służb mundurowych, co może być zachętą do podjęcia pracy w służbach mundurowych w przyszłości.

2 komentarze do “W Kocku powstaje klasa o profilu mundurowym. Pierwsza w powiecie lubartowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *