KuchniaLublinWiadomości

Targi Wina w CSK, czyli weekend pełen smaków i aromatów

W najbliższy weekend w Centrum Spotkania Kultur, w ramach trwającego Festiwalu Wina 2023, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Targi Wina oraz połączony z nimi Kiermasz. W dniach 16-17 września nie tylko smakosze wina, ale również fani oryginalnej kuchni będą mieli co robić.

Przygotujcie się na weekend wypełniony różnorodnymi atrakcjami. Targi Wina to okazja do spotkania z ekspertami winiarskimi z Lubelszczyzny i nie tylko. Szeroki wachlarz seminariów da Wam możliwość zgłębienia tajników doboru wina do jedzenia, poznania unikatowych gatunków winorośli i wiele więcej.

Jeśli zastanawiacie się, jakie winnice zagoszczą na tym wydarzeniu, to mamy dla Was dobrą informację. Swoje stoiska zaprezentują m.in. Winnica Las Stocki z okolic Kazimierza Dolnego, romantyczna Winnica Amelie ze Zdziarca, czy ekscytująca Winnica Miłoszówka położona między Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym. Ale to nie wszystko – spotkacie też reprezentantów z Winnicy Socha z Roztocza, Winnicy Notabene z okolic Rzeszowa, czy Winnicy Żak z Podkarpacia. A dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją winną kolekcję, Wino dla Ludzi Klub Degustacji Wina zaprezentuje swoje najnowsze oferty.

Ale uwaga! Na Festiwalu Wina nie będzie tylko o winie. Ciekawostką dla wielbicieli wyrafinowanych smaków jest współpraca z Jonston Distillery oraz szefem kuchni Markiem Flisińskim i Agnieszką Firlej, jedyną kobietą w Europie zajmującą się uprawą wasabi. Specjalnie na tę okazję przygotowano wódkę na bazie naturalnych kłączy wasabi, oznaczoną znakiem jakości Wasabi Farm Poland Quality.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Od kosmosu po sztuczną inteligencję. Staruje Lubelski Festiwal Nauki

Czy mogłoby być coś lepszego? Dla gości Festiwalu przygotowano bezpłatny wstęp. Tylko degustacje i konsumpcja będą dodatkowo płatne. Wydarzenie rozpocznie się 16 września o godzinie 10:00 i potrwa do 17 września do godziny 18:00.

TARGI I KIERMASZ WINA – PROGRAM:

SOBOTA 16 września
10:00 – 18:00 Targi i kiermasz wina | Centrum Spotkania Kultur
11:00 – 13:00 Seminarium „Poza utartym szlakiem” – Wojciech Lutomski
13:30 – 15:30 Seminarium „Winiarstwo Włoch w praktyce” – Bartosz Grzywacz
16:00 – 18:0 Seminarium – Tomasz Prange Barczyński
19:00 – 5 urodziny TINTO! – kolacja degustacyjna

NIEDZIELA 17 września
10:00 – 18:00 Targi i kiermasz wina | Centrum Spotkania Kultur
11:00 – 13:00 Masterclass North Coast
13:30 – 15:30 Seminarium Tomasz Prange
16:00 – 18:00 Masterclass Purcarii

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *