Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Z tablic informacyjnych urządzili sobie małpi gaj. Starszemu grozi do 7,5 roku więzienia

Mówią, że alkohol to źródło złych decyzji, a dwóch bialczan postanowiło to potwierdzić w praktyce. 24 i 27 latek odpowiedzą za dewastację… kilkunastu ulicznych tablic informacyjnych. Wartość strat urzędnicy oszacowali na ponad 4 tys. złotych.

W ostatnich dniach sierpnia, bialskie służby porządkowe dostrzegły niepokojący widok – szereg zniszczonych tablic informacyjnych na ulicach miasta. Zadanie odkrycia sprawców przypadło policyjnym specjalistom od przestępczości przeciwko mieniu.

Śledztwo było owocne. Mundurowi dosyć szybko ustalili, że za dewastację tablic drogowych odpowiadają dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 24 i 27 lat.

Mężczyźni przyznali podczas przesłuchania, że feralnego dnia udali się na stację benzynową, aby zaopatrzyć się w alkohol. Po drodze wpadli na pomysł, żeby podciągać się na mijanych po drodze tablicach informacyjnych.

Według szacunków miejskich urzędników, ta „gimnastyka na świeżym powietrzu” spowodowała zniszczenia na kwotę przekraczającą 4 tys. złotych.

Jak informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z  Policji w Białej Podlaskiej: – Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty w zakładzie karnym, gdzie trafił następnego dnia po zdarzeniu, w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nastolatkowie zatrzymani za wybicie 150 okien w Białej Podlaskiej. Straty oszacowano na 80 tysięcy złotych

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto należącą do 24-latka gotówkę , która posłuży jako zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien.

Młodszy z mężczyzn został zatrzymany do wyjaśnienia. Natomiast 27-latek odpowie w warunkach multirecydywy, już „zza krat”. Grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

O dalszym losie obu „pomysłowych” bialczan zadecyduje sąd.

Z tablic informacyjnych urządzili sobie małpi gaj
fot. Policja | Dwóch bialczan odpowie za zniszczenie kilkunastu tablic informacyjnych
Z tablic informacyjnych urządzili sobie małpi gaj
fot. Policja

2 komentarze do “Z tablic informacyjnych urządzili sobie małpi gaj. Starszemu grozi do 7,5 roku więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *