Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Nastolatkowie zatrzymani za wybicie 150 okien w Białej Podlaskiej. Straty oszacowano na 80 tysięcy złotych

Trzej nastolatkowie stoją za wybiciem niemal 150 okien dachowych w budynku kilku bialskich firm. Podczas przesłuchania, młodzieńcy nie potrafili wyjaśnić powodów swojego postępowania. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Pod koniec czerwca w jednym z budynków w Białej Podlaskiej doszło do niecodziennej dewastacji.

– Bialscy policjanci zostali powiadomieniu o wybiciu okien dachowych i tzw. świetlików na szkodę jednej z bialskich firm – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Policji w Białej Podlaskiej.

Pokrzywdzony nie miał pojęcia kto może stać za zniszczeniem jego własności. Przeprowadzone przez mundurowych  dochodzenie wykazało, że sprawcami są trzej nastolatkowie w wieku 14-15 lat. Co więcej, wyszło na jaw, że nie była to jedyna poszkodowana przez nich firma.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pomidorowe kłopoty mieszkańca Zamościa. Chciał zrobić keczup, dostał mandat karny

W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że w tym samym budynku wybito okna należące do kilku innych przedsiębiorców. Łączne straty oszacowano na ponad 80 tys. złotych. Młodzieńcy podczas przesłuchania przyznali, że weszli na dach i zaczęli kopać w okna, powodując ich zniszczenie. Nie potrafili wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Sprawą młodych sprawców zajmie się teraz sąd rodzinny, który zadecyduje o ich dalszym losie.

3 nastolatkowie odpowiedzą za wybicie 150 okien w Białej Podlaskiej
fot. Policja
3 nastolatkowie odpowiedzą za wybicie 150 okien w Białej Podlaskiej
fot. Policja

2 komentarze do “Nastolatkowie zatrzymani za wybicie 150 okien w Białej Podlaskiej. Straty oszacowano na 80 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *