Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Hrebenne: Lubelscy celnicy udaremnili przemyt rekordowej ilości bursztynu!

Lubelska Służba Celno-Skarbowa udaremniła największy w tym roku przemyt bursztynu na przejściu granicznym w Hrebennem. Ukryty w samochodzie towar miał wartość prawie 900 tys. zł.

Na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem, funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej przechwycili aż 67,4 kg bursztynu. Jest to największa udaremniona w tym roku przez lubelskich celników próba przemytu tego złocistego surowca. Jego wartość rynkową oszacowano na blisko 870 tys. zł.

Funkcjonariusze odkryli bursztyn podczas rutynowej kontroli osobowego Forda, którym podróżowała obywatelka Ukrainy. Przemycany towar ukryty był w przerobionej desce rozdzielczej oraz progach pojazdu. Jak informuje lubelska KAS, kamienie miały różną wielkość od drobnych fragmentów po okazałe, nieobrobione bryły o brunatnej barwie.

Lubelscy celnicy udaremnili przemyt rekordowej ilości bursztynu
fot. KAS | Lubelscy celnicy udaremnili przemyt rekordowej ilość bursztynu

Skonfiskowany surowiec oraz samochód, przerobiony na potrzeby przemytu, zostały zabezpieczone. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak podaje Lubelski Urząd Celno-Skarbowy tylko w ciągu tego roku na przejściach granicznych w woj. lubelskim zatrzymano łącznie około 160 kg bursztynu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 42-letni bialczanin zatrzymany za handel podrabianą odzieżą

Przemyt i nielegalna sprzedaż bursztynu to nie tylko wymierne straty dla budżetu państwa, ale również dla uczciwych przedsiębiorców zajmujących się jego obróbką i handlem. Każdy udaremniony przemyt to krok w stronę przywrócenia uczciwej konkurencji na rynku.

Za popełnione przestępstwo skarbowe obywatelka Ukrainy odpowie teraz przed sądem.

4 komentarze do “Hrebenne: Lubelscy celnicy udaremnili przemyt rekordowej ilości bursztynu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *