Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

42-letni bialczanin zatrzymany za handel podrabianą odzieżą

W ramach wspólnej akcji na targowisku w Białej Podlaskiej policjanci i funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Handlujący podróbkami 42-letni bialczanin został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

W ostatnią sobotę policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze kryminalni z Białej Podlaskiej, wspólnie z funkcjonariuszami delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego , przeprowadzili przeszukania na terenie miejskiego targowiska. Akcja była wynikiem ustaleń kryminalnych, które wskazywały, że na targu w Białej Podlaskiej do obrotu wprowadzane są przedmioty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych marek.

Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli t-shirty, dresy i spodenki z oznaczeniami firmowymi, które w rzeczywistości nie były oryginalne. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 150 sztuk podrobionej odzieży.

Sprzedawcą okazał się 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu produktów z fałszywymi znakami towarowymi. Podróbki trafiły do policyjnego depozytu, a mężczyzna przyznał się do winy. Na poczet ewentualnych kar i grzywien zabezpieczono od niego gotówkę.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 26-latek zatrzymany za kradzież „kieszonkowego” ze skarbonki siostrzeńca

– Ustalamy teraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Policji w Białej Podlaskiej.

42-letni bialczanin zatrzymany za handel nielegalną odzieżą
fot. Policja
42-letni bialczanin zatrzymany za handel nielegalną odzieżą
fot. Policja | Za handel podrabianą odzieżą zatrzymany został 42-letni bialczanin

2 komentarze do “42-letni bialczanin zatrzymany za handel podrabianą odzieżą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *