ŁukówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Pijany 16-latek złapany za kierownicą Opla Corsy. Do jazdy namówił go syn właściciela auta

Grupa pięciorga nastolatków, w tym siedzący za kierownicą Opla Corsy 16-latek, zostali zatrzymani przez policję w nocy z soboty na niedzielę w Łukowie. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu, a kierujący, oczywiście nie miał prawa jazdy. Teraz ich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

W nocy z soboty na niedzielę, patrolujący ulice Łukowa policjanci zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy Corsy. Kierujący Oplem, na widok nadjeżdżającego radiowozu, zjechał nagle w boczną uliczkę. Zaniepokojeni funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-letni mieszkaniec gminy Łuków. Nie trzeba było długo szukać dowodów na to, że coś jest nie tak. Chłopiec nie miał prawa jazdy, bo… nie mógł mieć, a co gorsza, był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem ujawniło ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Ale to nie koniec niespodzianek. Oprócz kierowcy autem podróżowało czworo nieletnich pasażerów. Dwie koleżanki i dwóch kolegów 16-latka, którzy również byli pijani. Młody kierowca tłumaczył, że to jeden z kolegów, będący synem właściciela samochodu, namówił go do kierowania pojazdem. Celem wyprawy miała być pobliska stacja paliw.

O incydencie zostali powiadomieni rodzice i opiekunowie nastolatków, którzy w środku nocy odebrali swoje pociechy z komisariatu.

– Teraz o wyczynie nastolatków zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, który wkrótce zajmie się ich sprawą – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z Policji w Łukowie.

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek braku wyobraźni wśród kierowców. W ubiegłym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali aż ośmiu (dorosłych) kierowców będących pod wpływem alkoholu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Iłowa: Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł. W aucie zostawił rannego przyjaciela

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. – Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego – mówi rzecznik łukowskiej Policji.

Jeden komentarz do “Pijany 16-latek złapany za kierownicą Opla Corsy. Do jazdy namówił go syn właściciela auta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *