ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

Iłowa: Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł. W aucie zostawił rannego przyjaciela

W miejscowości Iłowa (powiat chełmski) pijany 48-latek stracił panowanie nad samochodem i dachował. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku pozostawiając w aucie rannego pasażera. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez Policję.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 22:00 w miejscowości Iłowa w gminie Ruda-Huta. Kierujący Volvo V50 48-latek, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Samochód następnie dachował. W wyniku wypadku ranny został 44-letni pasażer, którego kierowca pozostawił zakleszczonego w pojeździe i uciekł z miejsca zdarzenia.

Na szczęście, na miejsce szybko dotarły służby ratunkowe.

– Rannemu pomocy udzielili Policjanci i funkcjonariusze Straży Pożarnej. Następnie 44-latek trafił do szpitala – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Niedługo potem, sprawca zdarzenia został zatrzymany podczas pościgu prowadzonego przez chełmskich policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolizja w Gołębiu: Kierowca pod wpływem alkoholu i z narkotykami na pokładzie

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. O dalszym losie 48-latka zadecyduje sąd.

2 komentarze do “Iłowa: Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł. W aucie zostawił rannego przyjaciela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *